Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irena Degutienė: trečiadienio posėdyje bus pateiktas naujas Seimo nutarimo projektas dėl Darbo partijos eilės

Irena Degutienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Trečiadienio Seimo posėdyje bus pateiktas naujas nutarimo projektas, kuriuo įgyvendinant Konstitucinio Teismo išvadą būtų keičiama Darbo partijos kandidatų eilė, pranešė parlamento vadovė Irena Degutienė.

„Jau šią akimirką yra registruotas Seime naujas Seimo nutarimas būtent šiuo klausimu ir valdyba jau apsisprendė įtraukti į darbotvarkę šį klausimą. Bus iš naujo teikiamas Seimo nutarimas“, – Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė.

I.Degutienė nesuprantamu pavadino antradienio Seimo balsavimą, kai daugiausia „darbiečių“, socialdemokratų ir „tvarkiečių“ balsais buvo atmestas nutarimo projektas, kuriuo remiantis Konstitucinio Teismo išvada buvo numatyta keisti Darbo partijos kandidatų eilę dėl galimo balsų pirkimo.

Pagal projektą, rinkimų slenkstį peržengusius Jolantą Gaudutienę, Joną Pinskų ir Živilę Pinskuvienę išbraukus iš Darbo partijos kandidatų sąrašo, siūlyta nustatyti, kad vietoje jų Seimo nariais yra išrinkti Vilija Filipovičienė, Gediminas Jakavonis, Larisa Dmitrijeva.

Antradienio vakarą po partijos valdybos posėdžio socialdemokratai netikėtai pareiškė, jog balsuojant dėl nutarimo projekto padaryta klaida, ir bus siekiama „ją ištaisyti“ per balsavimą trečiadienį.

Partijos vadovas, formuojamos centro-kairės koalicijos kandidatas į premjerus Algirdas Butkevičius teigė, kad klaida įvyko dėl teisininkų išaiškinimo per frakcijos posėdį.

Prieš nutarimo projektą patvirtinimą antradienį Seime balsavo devyni, susilaikė aštuoni socialdemokratų frakcijos nariai, šeši nebalsavo.

Iš viso už projektą balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 29, susilaikė 25 parlamentarai.

Už projektą pagal Konstitucinio Teismo išvadą vieningai balsavo konservatoriai, keli liberalai ir liberalcentristai, dalis Seimo narių mišrios grupės atstovų. Didesnė dalis valdančiųjų Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narių ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narių balsavime nedalyvavo. Formuojamos valdančiosios daugumos atstovai – socialdemokratai, „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ buvo prieš arba susilaikė, taip pat ir Krikščionių partijos frakcijos atstovai.

Konstitucinis Teismas šeštadienį paskelbė, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas, tačiau mandatų skaičius daugiamandatėje apygardoje nustatytas teisingai.

„VRK sprendimu tvirtindama galutinę Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąrašo eilę ir nustatydama, kokie konkretūs asmenys pagal Darbo partijos kandidatų sąrašą yra išrinkti į Seimą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, neatsižvelgė į turimą informaciją, kad buvo organizuojamas masinis balsų pirkimas bausmės vykdymo vietose skatinant paduoti pirmumo balsus už konkrečius Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąraše esančius asmenis, t.y. J.Pinskų, Ž.Pinskuvienę, J.Gaudutienę, V.Gricių, V.Ždanovičių“, – rašoma KT išvadoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min