Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irena Degutienė: yra motyvų, kas būtų suinteresuotas iš šalies Dainių Kreivį pulti

Dainius Kreivys
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: BNS
0
A A

Spaudimas ūkio ministrui Dainiui Kreiviui ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovui Žydrūnui Plytinikui prasidėjo dėl jų kovos su korupcija viešųjų pirkimų srityje, trečiadienį pareiškė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

„Yra motyvų, kas būtų suinteresuotas iš šalies ministrą pulti, pagrįstai ar nepagrįstai“, – interviu Žinių radijui sakė I.Degutienė.

„Turbūt reikia pripažinti, kad Ūkio ministerija kuruoja viešuosius pirkimus ir prasidėjo išties rimta kova su korupcija viešųjų pirkimų srityje. Per 20 nepriklausomybės metų ši sritis buvo nepajudinta. Kai ji tik pajudinta, prasidėjo ministro atžvilgiu ir paties Viešųjų pirkimų tarnybos viršininko atžvilgiu tam tikras spaudimas“, – sakė parlamento vadovė.

I.Degutienės nuomone, dėl Europos Sąjungos (ES) paramos, tekusios ministro motinos iš dalies valdomoms įmonėms, viešojoje erdvėje kaltinamas D.Kreivys „galbūt ne visada aiškiai atsako į visus jam keliamus klausimus“. Anot jos, tai, ar jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, parodys etikos sargų išvados.

„Manau, reikia sulaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų, kurios tiksliai atsakys į klausimą, ar ministras pažeidė viešuosius ir privačius interesus“, – interviu Žinių radijui sakė Seimo vadovė.

I.Degutienės žodžiais, D.Kreivys turėtų būti „skrupulingesnis su viešaisiais ir privačiais interesais“.

Jeigu iš tiesų ministras pažeidė viešuosius ir privačius interesus, čia kita kalba, bet jeigu tai tik kova su ministru, kad jis aprimtų kovodamas su korupcija viešųjų pirkimų srity, tada jau kita kalba, – sakė I.Degutienė.

„VPT dirba sunkų ir atsakingą darbą ir, kai mes kalbame apie realią kovą su korupcija, viešieji pirkimai – pagrindinis taikinys. Pradėjus tokią kovą, ministras irgi turėtų būti itin skrupulingas su visais viešaisiais ar privačiais interesais. Tokie atsakymai kaip kartais „nežinojau“ ar „kažką ne taip padariau“... Ministras, pakilęs į kovą su korupcija viešųjų pirkimų srity, turėjo turbūt pats prognozuoti, kad suinteresuotos jėgos jo nepaliks ramybėje“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

„Jeigu iš tiesų ministras pažeidė viešuosius ir privačius interesus, čia kita kalba, bet jeigu tai tik kova su ministru, kad jis aprimtų kovodamas su korupcija viešųjų pirkimų srity, tada jau kita kalba“, – sakė I.Degutienė.

Ar ūkio ministras nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, tiria VTEK. Jo pateiktas 2008–2009 metų deklaracijas nagrinėja Valstybinė mokesčių inspekcija, o Seimo Antikorupcijos komisija aiškinasi ES lėšų skirstymo skaidrumą.

Praėjusią savaitę skandalas kilo, kai spauda paskelbė, kad D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba ir bendrovės „Dalsta“ bei „Bikusta“ gavo maždaug 6 mln. litų ES lėšų.

Pernai rugsėjį ūkio ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino ES paramą dviem projektams, kurių konkursus laimėjo minėtos bendrovės. Karoliniškių gimnazijos renovacijai buvo skirta daugiau kaip 2,34 mln. litų, o „Ąžuolyno“ mokyklai – 3,64 mln. litų.

D.Kreivys atmeta įtarimus dėl galimo interesų supainiojimo ir teigia ketinąs kreiptis į teismą dėl šmeižto.

Anot jo, ES parama skirta apie 300 mokyklų. Konkursus joms renovuoti skelbia ir sutartis su rangovais pasirašo savivaldybės.

D.Kreivys pirmadienį Lietuvos televizijos laidoje sakė, kad jo mama F.Kreivienė turi 40 proc. įmonės „Stamija“ akcijų ir apie 21 proc. Specializuotos komplektavimo valdybos akcijų. „Stamija“ valdo 60 proc. įmonės „Makveža“ akcijų. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min