Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 22d. 19:32

Irenos Matijošaitienės fondo reklama – šalia „Viči“ koldūnų

Irenos Matijošaitienės fondo socialinės reklamos plakatai.
Irenos Matijošaitienės fondo socialinės reklamos plakatai

Net ir po mirties Irenos Matijošaitienės vardas nedingsta iš viešosios erdvės. Pirmadienį Kauno prokuratūra pranešė gavusi medikų išvadas dėl žinomos verslininkės, politikės mirties, o gyventojai pastebėjo mieste pasirodžiusią jos vardo fondo socialinę reklamą. Kauniečiai palaiko fondo veiklą, tačiau stebisi, kad jo reklama kabo šalia „Viči“ koldūnų plakato.

I.Matijošaitienės fondas buvo įsteigtas ir garsiai pristatytas balandžio viduryje, tačiau pusmetį nevykdė aktyvios veiklos. Fondo tikslas – skatinti organų donorystę. Jį, siekdami įprasminti I.Matijošaitienės veiklą ir tęsti jos pradėtus darbus, įsteigė ir finansuoja vyras Visvaldas Matijošaitis kartu su sūnumis Dainiumi ir Šarūnu.

„Kelis mėnesius gilinomės į žmonių mąstymą. Daugelis jų negalvoja apie organų donorystę. Po mirties artimieji nežino kaip elgtis su velioniu. Todėl būtina skleisti žinias apie tai. Socialinės reklamos stendai yra pirmieji žingsniai, siekiant viešint informaciją, šviesti visuomenę“, – aiškino fondo vadovas Andrius Palionis.

Kaune jau pakabinti du stendai V.Krėvės prospekte ant prekybos centrų ir vienas ant Parodos gatvės kalno. Artimiausiu metu iškils dar trys stendai. Ateityje numatyta plėtra ir į kitus miestus, socialinė reklama bus rodoma per televiziją, talpinama internete.

Gretos Skaraitienes nuotr./Irena Matijošaitienė (centre) ir Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė (dešinėje)
Gretos Skaraitienes nuotr./Irena Matijošaitienė

Ant vieno prekybos centro I.Matijošaitienės fondo reklama kabo šalia „Viči“ koldūnų reklamos. Juos gamina Matijošaičių šeimos verslo įmonė. „Tai atsitiktinumas. Neišvengiama, nes reklama yra visur“, – šio fakto nesureikšmina A.Palionis.

Viena turtingiausių Lietuvos moterų I.Matijošaitienė nuo laiptų namuose nukrito kovo 12-osios rytą. Triukšmą išgirdęs jos vyras V.Matijošaitis iš karto įtarė kažką negero. Verslininkas iš karto iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Kauno savivaldybės tarybos narė buvo nuvežta į Kauno klinikas ir skubiai operuota. Medikų kova dėl moters gyvybės baigėsi nesėkme. Kovo 14 dieną I.Matijošaitienei buvo diagnozuota smegenų mirtis.

Iki šiol nėra baigtas ikiteisminis tyrimas dėl I.Matijošaitienės mirties. Tiriama ir tyčinio nužudymo versija. Spalio 21 d. Kauno prokuratūra gavo Valstybinės teismo medicinos tarnybos teismo medicinos specialistų komisijos išvadas. Atlikę analizę, prokurorai spręs, ar reikalinga atlikti papildomus ikiteisminio tyrimo veiksmus, ar tyrimas gali būti baigtas ir priimtas procesinis sprendimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min