Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš asmeninės kolekcijos – į muziejus

Kolekcininkas R.Venckus
Kauno kolegijos nuotr. / Kolekcininkas R.Venckus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Aštri, prieštaringa, spalvinga, linksma ir patriotiška asmenybė – tokiais epitetais ketvirtadienį susirinkę esami ar buvę kolegos, dėstytojai, draugai ir studentai apibūdino Kauno miesto bibliofilą ir Kauno kolegijos dėstytoją Ričardą Venckų, kuris kartu su kartu su Kauno kolegijos Kultūros centru surengė dovanų akciją „Atgaivos vakaras“.

Kauno kolegijos konferencijų salėje R.Venckus muziejų ir kitų kultūros įstaigų atstovams dalino retas bibliofilines vertybes: knygas, fotografijas, raštus. Kolekcininko dovanos iškeliavo į Maironio lietuvių literatūros muziejų, Juozo Tumo Vaižganto memorialinį muziejų, Vaikų literatūros muziejų, Kauno miesto muziejų, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyrius, Kauno civilinės metrikacijos biurą. Naujais eksponatais džiaugsis ir kiti Lietuvos muziejai – Panevėžio rajone esantis Juozo Tumo Vaižganto ir knygnešystės muziejus, Rokiškio rajone įkurtas Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centras.

Po akcijos muziejų fondai bus papildyti vertingais eksponatais: senomis, laiko nuauksintomis Vaižganto fotografijomis, Vaclovo Biržiškos ir Petro Rusecko knygomis, niekur nepublikuota Pauliaus Širvio nuotrauka, Maironio atvirukais, Bernardo Brazdžionio, Aldonos Liobytės laiškais, Žurnalistų sąjungos metraščiais.

„Anais laikais vieni saugojo partinius bilietus, o aš rinkau knygas. Norėčiau, kai išeisiu Anapilin, kad ne žemėmis mane užverstų, o knygomis,“ – taip neblėstančią aistrą knygoms juokais reziumavo pats R.Venckus.

Tokie juokai pusiau rimti, mat kolekcininko asmeninėje bibliotekoje šiuo metu yra per 8 tūkstančius knygų ir brošiūrų, daugiau nei 2 tūkstančiai periodikos leidinių įvairiomis kalbomis, per 4 tūkstančius atvirukų ir nuotraukų, sovietmečiu pogrindyje leistų laikraščių, žurnalų, atsišaukimų, vizitinių kortelių, senųjų vadovėlių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min