Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 24d. 17:41 , Atnaujinta: 2019 balandžio 24d. 21:26

Gaisras Baltarusijoje lokalizuotas, atnaujintas eismas per Raigardo pasienio punktą

Įvykio vietoje
Arnoldo Vydmanto nuotr. / Miško gaisras

Baltarusijos pareigūnai Lietuvos pasieniečiams pranešė, kad iš jų šalies teritorijos link Raigardo punkto Lietuvoje artėjęs didelis miško gaisras yra lokalizuotas, ugnis nebeplinta. Atnaujintas eismas ir per Raigardo pasienio punktą.

Papildyta 21.20 val.

VSAT praneša, kad po Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečių pasikeitimo informacija apie padėtį abipus sienos, 21 val. atnaujintas eismas per Raigardo–Privalkos kontrolės punktą. Po patikrinimų į abi puses pradėti leisti lengvieji ir kroviniai automobiliai, gali vykti ir autobusai.

Dėl gaisro Baltarusijos pusėje asmenys ir automobiliai per sieną čia nebuvo praleidžiami maždaug puspenktos valandos.

Papildyta 20.31 val.

Kaip praneša VSAT, Druskininkų pasieniečių duomenimis, arčiau kaip maždaug kilometras iki sienos gaisras taip ir nepriartėjo. Šiuo metu tebepučia palankesnis rytų vėjas, apie 17.30 val. pakeitęs gaisrą į Lietuvos pusę ginusį pietų vėją.

Apylinkės apie Raigardo punktą Lietuvos pusėje vis dar žvalgomos pasieniečių sraigtasparniu „Eurocopter“. Baltarusijos pusėje maždaug 2-3 km nuo sienos dar yra nedideli pavieniai miško gaisro židiniai.

Kaimyninės šalies teritoriją savo pusėje Baltarusijos pareigūnai irgi žvalgo iš oro.

Eismas per Raigardo punktą tebelieka sustabdytas.

Papildyta 19.00 val.

„Iš VSAT aviacijos bazės Trakų rajono Paluknio miestelyje neseniai pakilo pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter“. Skrydžio tikslas – atlikti žvalgybą iš oro Raigardo kontrolės punkto apylinkėse Druskininkų savivaldybėje.

Apie 19.10 val. į Druskininkų užkardoje nusileisiantį VSAT sraigtasparnį bus paimtas vietinis ugniagesių atstovas. Kartu iš orlaivio bus stebima situacija dėl prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos priartėjusio gaisro.

Anksčiau pranešta, kad miškas dega kilometrą nuo Raigardo pasienio kontrolės punkto. Šis punktas dėl gaisro buvo uždarytas, taip pat buvo uždarytas ir Baltarusijos pusėje esantis Privalkos punktas.

„Iki Raigardo punkto ugniai buvo likęs apie kilometras, tačiau apie 17.30 val. gaisras nebeslinko arčiau Lietuvos kiek pasikeitus vėjo krypčiai. Pasieniečiai į Raigardo punktą neįleidžia transporto priemonių. Jei ugnis visai priartėtų prie Raigardo punkto, iš jo teritorijos būtų išvaryti ir ten stovintys sienos nekirtę automobiliai“, – anksčiau BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Giedrius Mišutis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Giedrius Mišutis

VSAT anksčiau pranešė, kad Raigardo punkte sustiprintu režimu dirbantys pareigūnai į punkto teritoriją suleido likusius vilkikus, kurie buvo patikrinti Baltarusijos pareigūnų ir vyko į Lietuvą bei atsidūrė maždaug kilometro atkarpoje tarp sienos linijos ir ugnies fronto Baltarusijoje.

Jokioms kitoms transporto priemonėms bei asmenims sienos kirsti buvo neleidžiama.

Kaip pranešė Alytaus policija, A4 kelio ruože ir Druskininkuose esantys policijos ekipažai nukreipinėjo vykstančius link Raigardo.

Per parą per Raigardo–Privalkos punkto sieną į abi puses pastaruoju metu kirsdavo apie 1300 transporto priemonių ir apie 2400 asmenų.

Sinoptikės Vidos Ralienės teigimu, dar porą dienų vyraus pietryčių, rytų vėjas, tačiau šeštadienį vėjo kryptis turėtų keistis į šiaurės rytų. Vietomis artimiausiomis dienomis gali palyti, bet lietus bus „vasariškas, kai kur su perkūnija“, jis tinkamai nesudrėkins nei miškų, nei palies žemės.

„Pasitaikė vietų šalyje, kur visą balandį nelijo, o jeigu liko, tai tik vietomis, o kritulių kiekis dažniausiai buvo labai mažas. Sausesnius orus prognozuojam rytojui. Yra tikimybė, kad penktadienį vietomis trumpai palis, bet savaitgalis turėtų būti lietingesnis. Kitą savaitę vėl tikimės sausesnių orų. Bet tie lietūs tokie vasariniai, su perkūnija – kažkam gali kliūti, bet iš to lietaus nedaug naudos, nes ne visur jis gerai pagirdys tą žemę“, – BNS sakė V.Ralienė.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, visoj Lietuvoj vyrauja didelis ketvirtosios klasės miškų pavojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:15
14:48
01:05

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min