TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Baltarusijos namo grįžtantis lietuvis: baltarusių pasieniečiai lietuvius kankina pasienio poste

Baltarusijos pasieniečiai
gpk.gov.by nuotr. / Baltarusijos pasieniečiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusijos pasieniečiai diskriminuoja iš kaimyninės šalies namo grįžtančius mūsų šalies piliečius ir juos tiesiog kankina, versdami valandų valandas laukti, kol bus praleisti per sieną į Lietuvą, įsitikinęs „15min.lt“ skaitytojas Viktoras, penktadienį ne vieną valandą praleidęs greta Kamenyj Logo pasienio posto. „Kol kas jokių prošvaisčių kirsti sieną“, - paskambinęs į redakciją sakė skaitytojas.

Penktadienį po vidurdienio į redakciją paskambinęs 15min.lt skaitytojas Viktoras pasakojo, kad grįždamas į Lietuvą prie Kamenyj Log pasienio kontrolės posto (Lietuvos pusėje yra medininkų pasienio kontrolės postas) jis atvažiavo 7 val. ryto.

„Nuo to laiko ir stoviu. Baltarusiai formuoja atskiras automobilių eiles – lietuvių ir nelietuvių. Per valandą į Lietuvą praleidžiama maždaug po 30 automobilių su rusiškais ar baltarusiškais numeriais. Tuo tarpu automobiliams su lietuviškais numeriais per valandą sieną leidžiama kirsti vos keturiems ar penkiems. Stovių jau daugiau kaip penkias valandas ir jokių prošvaisčių nematyti“, - sakė Viktoras.

Vyras tvirtina nuėjęs iki baltarusių pareigūno ir paklausė, kodėl viskas vyksta taip lėtai.

„Toks nurodymas“, - nekalbus buvo baltarusių pasienietis.

Skaitytojas pasakojo, kad Baltarusijoje gyvena jo žmonos giminės, tad vyras į kaimyninę šalį važinėja gana dažnai. Dažnai jis susiduria ir su panašiomis problemomis pasienyje. Skaitytojas įsitikinęs, kad tokiu būdu Baltarusijos pasieniečiai diskriminuoja lietuvius.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Giedrius Mišutis, išgirdęs skaitytojo pasakojimą, atrodo, nenustebo.

„Iš keliautojų Lietuvos pasieniečiai panašių istorijų girdi labai dažnai“, - redakcijai sakė G.Mišutis.

VSAT atstovas redakcijos prašymu susisiekė su Medininkų poste dirbančiais Lietuvos pareigūnais, tačiau šie keliautojų paguosti niekuo negalėjo. Esą baltarusiai tokiais atvejais atsako, kad dirba įprastu režimu ir vadovaujasi savais įstatymais.

„Mes jų veiksmų įtakoti negalime. Jie mums neprivalo aiškintis,. Kai vyksta mūsų šalies ir kaimyninės šalies pasieniečių susitikimai, šie klausimai būna keliami. Tačiau baltarusiai visada atsako, kad problemos nėra, jie sako, kad viskas yra tvarkoje“, - sakė VSAT atstovas.

G.Mišutis prisiminė, kad ir pats vasarą buvo patekęs į panašią situaciją.

„Kai po kelių valandų laukimo pagaliau kirtome sieną, visas autobusas plojo. Mūsų pasienietis visą autobusą apėjo per vieną minutę“, - sakė G.Mišutis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min