Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Danės ištrauktas jaunuolis: jaučiuosi lyg atgimęs

M.Kumšlys teisme bandė dangstytis savo veidą.
A.Kripaitės nuotr. / M.Kumšlys teisme bandė dangstytis savo veidą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį atsivertė bylą, primenančią vasaros įvykius prie Danės, kai vienas jaunuolis po apsistumdymo vos ne žuvo upės vandenyse.

Incidentas nutiko liepos 24 d. vakarą. Kaip pasakojo dvidešimtmetis Marius Šilauskas, tądien sužinojęs, kad pavyko įstoti į universitetą, su draugais išėjo švęsti.

Vaikinai išgėrė alaus, paskui prisėdę ant Danės upės suolelių išgėrė ir degtinės. Kaip jaunuolis pasakojo teisme, netoliese sėdėjo keturios merginos. Porą jų vaikinai pažinojo jau anksčiau, tad priėjo pasilabinti. Taip kompanijos ėmė švęsti kartu.

Nuspyrė į upę

A.Kripaitės/15min.lt nuotr./M.Šiliauskas iki šiol negali sportuoti.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr./M.Šilauskas iki šiol negali sportuoti.

Netrukus Marius išgirdo, kaip kažkas jį pašaukė. Nespėjęs atsisukti  pajuto smūgį į galvą ir, kaip pats pasakojo, viskas lyg užtemo. Mariaus draugai vėliau pasakojo, kad priėjo nepažįstamieji, kurių vienas daugiau nei 2 metrų ūgio. Įtūžęs jis puolė Marių, vožė jam per veidą, pagriuvusį dar trenkė į šiukšliadėžę ir nustūmė į Danės vandenis.

Sutrenkta galva vaikinas išsyk niro į dugną. Jo gelbėti puolė atsitiktinai netoliese buvę du klaipėdiečiai – Saulius Griešis ir Vainius Grišius. Kaip 15min.lt pasakojo Saulius, į maždaug 4 metrų gylį nėrė tris kartus, kol rado Marių. Vaikinas prisiminė, kad tą šiltą vasaros naktį prie Danės buvo daugybė žmonių, bet vis tiek teko šauktis pagalbos, kai reikėjo Marių iškelti į krantą.

Sumuštas ir kurį laiką upės dugne pragulėjęs Marius sąmonę atgavo tik kitą rytą. Jis pasakojo po smūgio į galvą nieko neprisimenąs. 

Teisme kaltinamasis 23-ejų Mindaugas Kumšlys pasakojo, kad tą vakarą su draugais vaikščiojo po miestą. Žinojo, kad jo žmona su draugėmis yra prie Danės. Priėjęs Biržos tiltą vyras pamatė, kad šalia žmonos stovi kažkoks vaikinas ir ją esą „grabinėja“. Įsiutęs vyras puolė prie vaikino ir vožė per galvą. „Aš jo dar paklausiau, ką jis daro, bet buvau taip susijaudinęs ir supykęs, kad iš karto trenkiau, atsakymo nelaukiau“, – pasakojo jis teisme. Esą tik kartą trenkęs, jis paliko auką gulėti persisvėrusį per krantinę. „Buvo stresinė situacija – iš karto pabėgau“, – teigė kaltinamasis.

Mindaugas pasakojo tik vėliau išgirdęs žmones šaukiant, kad kažkas įkrito į upę.

Teisme Marius pasakojo tikrai nelindęs prie Mindaugo žmonos. Jos anksčiau nepažinojęs, o tą vakarą tiesiog pasisveikinęs su nepažįstamąja.

Gresia ilgi metai už grotų

Ligoninėje gulėjusio Mariaus draugai jau kitą rytą socialiniame tinkle „Facebook“ aptiko draugo skriaudėjo anketą. Taip buvo palengvintas darbas pareigūnams.

A.Kripaitės/15min.lt nuotr./S.Griešis šoko gelbėti skęstančio vaikino.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr./S.Griešis šoko gelbėti skęstančio vaikino.

Į upę įkritęs vaikinas ligoninėje po kelių dienų sulaukė Mindaugo žmonos vizito. Ši atėjo su nepažįstamuoju. „Moteris visą laiką verkė, o tas vyras klausinėjo, kodėl parašiau pareiškimą“, – pasakojo Marius. Po kelių dienų ligoninėje pasirodė ir kaltinamasis. Paklausinėjęs apie sveikatą, jis paklausė, kiek kainuosiąs gydymas ir kaip būtų galima atsilyginti. Atsiprašymo Marius taip ir nesulaukė.

Teismo kaltinamasis laukė areštinėje. Jam pateikti kaltinimai iš chuliganiškų paskatų pasikėsinus nužudyti žmogų. Už tai gresia  įkalinimas nuo aštuonių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Taip pat bandoma prisiteisti 150 tūkst. Lt. ieškinį. Marius pasakojo iki šiol jaučiąs pasėkmes: prastai miega, negali sportuoti.

„Sportas man labai svarbus, tai, kad dabar negaliu net bėgioti, man yra didelis netekimas“, – teigė dvidešimtmetis. Ir teisme jis neslėpė dėkingumo išgelbėjusiems vaikinams. „Jaučiuosi lyg antrą kartą gimęs“, – sakė Marius. 

Komentarai
Temos Danė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min