Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 22d. 16:08 , atnaujinta: 2012 vasario 22d. 16:38

Iš FNTT atleisto Vytauto Giržado atsakas ministrui: teisingumą Lietuvoje vykdo ne poligrafas

Buvęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius (dešinėje) ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas (kairėje)
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Buvęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius (dešinėje) ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas (kairėje)

Iš tarnybos atleisti buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas teigia, kas jie gins savo teises iki galo. Po apsilankymo Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje buvę pareigūnai tikino iš Seimo narių sulaukę paramos.

Pareigūnai tikina tarnaujantys valstybei, kurioje tikisi galiojant teisinius principus, kur lemiamą įtaką turi įstatymai ir teismai, o ne kažkieno įsitikinimai.

V.Giržadas žurnalistams sakė, kad R.Palaičio teiginiai esą jis yra tikras, kad informaciją apie ketinimus nacionalizuoti „Snorą“ bankui perdavė FNTT pareigūnai, yra tik įsitikinimas, o ne tiesa.

„Teisus gali jaustis kas nori, bet teisybę ir teisingumą Lietuvoje vykdo teismai. Taip parašyta Konstitucijoje. Ne poligrafas, o teismai. Kitu atveju, nereikėtų nė teisinės sistemos. Jei Lietuvoje teisingumą vykdytų poligrafas, tai nebereikėtų teismų, nereikėtų biudžetų. Pagalvokite, kiek pinigų bus sutaupyta, o šiuo atveju dar galioja Konstitucija, žmogaus teisės, o mes esame piliečiai ir ginsimės teisinėmis priemonėmis,“ – žurnalistams dėstė V.Giržadas.

Buvusiam pavaduotojui pritarė ir buvęs vadovas. „Jis padarė tokias išvadas neatlikus tyrimo, ikiteisminio tyrimo, pradėto Generalinėje prokuratūroje. (...) Aš esu tikras, kad ne iš FNTT informacija pateko į žiniasklaidą“, – sakė jis.

V.Giržadas pripažino turįs savo versijų, kas galėjo perduoti „Snorui“ informaciją apie planus nacionalizuoti banką, tačiau nesiėmė tų įtarimų mėtyti viešai.

„Visi pamąstymai, visos versijos, visi kaltinimai, kurie buvo mūsų atžvilgiu, yra neteisėti, todėl aš tuo pačiu neužsiimsiu. Neužsiimsiu jokiais kaltinimais ir sakymais, kad kas nors ką nors padarė, nes kitas asmuo atsirastų tokioje pačioje situacijoje. Šito aš nenorėčiau, nelinkėčiau niekam“, – sakė V.Giržadas.

Nori grįžti į darbą

Abu pareigūnai teigė norintys sugrįžti dirbti į FNTT. V.Gailius aiškino, kad taip atsitikus darbui kliūčių nekeltų nei prezidentės, nei ministro išreikštas nepasitikėjimas.

„Aš vadovaujuosi įstatymais ir manau, kad tai netrukdytų man dirbti“, – pažymėjo buvęs FNTT vadovas.

V.Gailius pažymėjo, kad jo vadovaujama tarnyba niekada nesirinko tyrimo objektų pagal partijas.

„Priesaiką daviau valstybei ne partijoms, ne politikams, ne ministrams. Ir man prieš įstatymą visi lygūs. Tyrėme taip pat ir jūsų minimos partijos (konservatorių – red.past.) rėmėjus, ir nesirinkome“, – atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės užuominomis mestą kritiką esą FNTT galėjo atsirinkti, kurių partijų rėmėjais domėtis, V.Gailius.

Buvęs FNTT vadovas pripažino, kad prieš pat atleidimą buvo susitikęs su prezidente Dalia Grybauskaite. Tačiau ji jo atsistatydinti neragino, patikino V.Gailius.

Buvusių FNTT vadovų vertinimu, Seimo Antikorupcijos komisijos tyrimas yra labai naudingas, nes „įnešė daug aiškumo“, „ieškojo sveiko proto ir teisės likučių visoje šitoje istorijoje“, nors ir negalėjo susipažinti su Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimu Vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui.

Skubiai kviečiamas VSD vadovas

Po pašnekesių su ministru R.Palaičiu ir buvusiais FNTT vadovais Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis pareiškė, kad komisija dar trečiadienį į posėdį skubiai pasikvietė ir VSD bei Generalinės prokuratūros atstovus. Tiesa, Generalinė prokuratūra atsakė, kad taip greitai į posėdį negali atvykti. 

Trečiadienio vakarą Seime pažadėjo pasirodyti VSD vadovas Gediminas Grina bei jo pavaduotojas Romualdas Vaišnoras.

Primename, kad FNTT vadovus ministras R.Palaitis, prieš tai atėmęs jų leidimus dirbti su slapta informacija, atleido praėjusią savaitę. Ministras teigė taip padaręs Valstybės saugumo departamento teikimu. V.Gailius ir V.Giržadas sprendimą juos atleisti apskundė teismui.

FNTT vadovai viešai pareiškė esą atleisti už tai, kad FNTT tyrė R.Palaičio atstovaujamos Liberalų ir centro sąjungos finansinių rėmėjų veiklą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tokius buvusių FNTT vadovų pasakymus įvertino kaip politikavimą.
Tuo tarpu konservatoriai stojo atleistųjų pusėn. Pasak jų, priežastys, kodėl vadovus reikėjo atleisti, yra neaiškios ir nepakankamos.

Manoma, kad V.Gailius ir V.Giržadas postų neteko dėl to, kad atliekant tyrimus poligrafu sunerimo.

Tyrimai poligrafu pareigūnams atlikti tiriant, kas galėjo nutekinti informaciją apie ketinimus nacionalizuoti banką „Snoras“.

Generalinė prokuratūra ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo pradėjo tik šį pirmadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min