Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš kur VMI turi duomenis, kurių neturėjo žinoti?

Valstybinė mokesčių inspekcija
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai kurie pajamas internetu deklaravę gyventojai buvo šokiruoti. Paaiškėjo, kad Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nežinia iš kur gavo asmens duomenis, kurių neturėjo žinoti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

LŽ redakcija sulaukė pasipiktinusių žmonių skambučių, jie skundėsi, kad pildydami pajamų deklaracijas internetu VMI pateikė vieną elektroninio pašto adresą, o atsakymą gavo į kitą pašto dėžutę.

„Labai įdomu, iš kur Mokesčių inspekcija turi tuos mano asmens duomenis, kurių jai nepateikiau“, – svarstė vilnietė Monika.

Sostinės gyventoja Ieva LŽ pasakojo, kad jai nutiko panašiai, tik atsakymą iš VMI gavo ne ji, o sutuoktinis.

VMI Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Buta „Lietuvos žinioms“ aiškino, kad gali būti vienintelis paaiškinimas: elektroninio pašto adresus, kuriais gavo atsakymus, pajamas internetu deklaravusios moterys VMI yra pateikusios anksčiau.

D.Buta teigė, kad tokių priekaištų turėjo ir vienas jo draugas – jis pasiskundė, kad atsakymą iš VMI gavo į kitą elektroninio pašto dėžutę nei nurodė.

„Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tą paštadėžę, į kurią gavo atsakymą, jis pateikė deklaruodamas pajamas ankstesniais metais“, – tvirtino VMI atstovas.

Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas pasipiktinusioms vilnietėms siūlė patikrinti VMI sistemoje įvestus asmens duomenis ir įsitikinti, ar tinkamai išsaugotas paštadėžės adresas.

Tuo tarpu „Lietuvos žinioms“ abi vilnietės sutartinai tvirtino, kad elektroninių dėžučių adresų, kuriais gavo atsakymus iš VMI, jos šiai institucijai niekada nebuvo pateikusios. Apie tai išgirdęs D.Buta teigė negalintis paaiškinti, kaip tai atsitiko. Jis sakė, kad visa tai galima išsiaiškinti peržiūrėjus kiekvieną konkretų atvejį.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Informacijos ir technologijų skyriaus vyriausiasis specialistas Augustas Gadeikis „Lietuvos žinioms“ sakė, kad institucija nėra gavusi skundų dėl nežinia iš kur VMI gautų elektroninio pašto adresų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min