TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Kuršių nerijos svečių surinko 2,5 mln. litų

Pinga įvažiavimas į Kuršių Neriją
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Jau šiemet vairuotojai automatuose rinkliavą galės susimokėti ir kortele.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusiais metais į Kuršių neriją vykę poilsiautojai Neringos savivaldybės biudžetą papildė 2,5 mln. Lt.

„Daugiausia vietinės rinkliavos surenkama rugpjūčio mėnesį – šį mėnesį surenkama 27 proc. visos rinkliavos. Antroje vietoje – liepos mėnuo, trečioje – birželio“, – sakė Neringos savivaldybės atstovė Sandra Vaišvilaitė.

Anot jos, žiemos mėnesiais mažiausiai lėšų gaunama sausį ir gruodį. „Vasario mėnesį atvažiuojančių sulaukėme daugiau nei kitais žiemos mėnesiais. Tai turbūt dėl prasidėjusio poledinės žūklės sezono, kai Neringą užplūsta poledinės žūklės mėgėjai iš visos Lietuvos. Ir dabar ryte, jau 7 val., autobusais atvyksta vienos dienos žvejai, išlipa Preiloje, Juodkrantėje. Savaitgaliui atvyksta žvejų ir iš Vilniaus. Žinau, kad jie jau dabar domisi viešbučiais vasario mėnesiui, tuomet žūklė pagyvės“, – kalbėjo S.Vaišvilaitė.

2009 ir 2008 metų vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą surinkimas nelabai skiriasi, pernai surinkta tik apie 30 tūkst.Lt daugiau.

Šiais metais bus patobulinta automatinio mokėjimo už įvažiavimą į Neringą sistema, bus sudarytos sąlygos susimokėti kortelėmis neišlipant iš automobilio. Šiuo metu kortele galima sumokėti tik kasoje.

Kaip rodo duomenys, apie 7 proc. visų važiuojančiųjų už vietinę rinkliavą atsiskaito banko kortelėmis. „Ši galimybė vietinės rinkliavos automatuose turėtų būti įdiegta artimiausiu metu, nes ruošiamasi naujam vasaros sezonui“, – teigė  Neringos savivaldybės atstovė. 

Surinktos lėšos patenka į biudžetą ir naudojamos bendroms reikmėms, dalis pinigų nukeliauja į Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją, įvairiems darbams atlikti, iš šių pinigų tvarkomi ir paplūdimiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min