Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš landynės – į šilumos pripildytus namus SOS vaikų kaime

Mylinti SOS mama visada paguos
Martyno Siruso nuotr. / Mylinti SOS mama visada paguos
Šaltinis: 15min
0
A A

Šešių mažamečių likimas pakibo ant plauko – socialiai apleisti vaikai, sergantys užkrečiama liga – niežais, kurių namai pražuvo liepsnose, ir jais tėvai nesugebėjo tinkamai pasirūpinti, Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojų buvo paimti iš netinkamų ir pavojingų sveikatai ir gyvybei sąlygų. Šiems vaikams skubios apgyvendinimo paslaugos niekas negalėjo suteikti. Vieninteliai į Vaiko teisių apsaugos skyriaus pagalbos šauksmą atsiliepė SOS vaikų kaimas, nes ką tik buvo įsteigę laikinosios globos paslaugą.

SOS Vaikų kaimo direktorius Gedas Batulevičius vis dar puikiai prisimena pirmuosius „Inkilo“ gyventojus. Kadangi SOS Vaikų kaimas buvo ką tik įkūręs laikinosios globos namelį, kurį pavadino „Inkilu“, G.Batulevičius susidūrė su problema – namelyje tuo metu dar nebuvo nei patalynės, nei baldų, nei indų. Tik pasiryžę padėti darbuotojai. SOS Mamos nedelsdamos pirmiesiems „Inkilo“ gyventojams surinko po pagalvę, kėdutę, lėkštę, iš karto įjungė pirtį ir puolė skambinti gydytojams. 

Išmaudyti bei perrengti broliukai ir sesutės susirūpino, ar jiems neteks miegoti tamsoje.

„Nešami vaikai, pamenu, manęs klausinėja: ar pas jus žvakių yra, mes bijome tamsos. Aš jiems atsakau: vaikai, pas mus yra elektra. Jie – pamenu – tada nustebę į mane žiūri ir arba negali patikėti, arba nežino kas tai yra“ – šiurpią nakties istoriją pasakoja direktorius.

Nešami vaikai, pamenu, manęs klausinėja: ar pas jus žvakių yra, mes bijome tamsos. Aš jiems atsakau: vaikai, pas mus yra elektra. Jie – pamenu – tada nustebę į mane žiūri ir arba negali patikėti, arba nežino kas tai yra.

Tokių istorijų G.Batulevičius gali papasakoti ne vieną.  Prieš kurį laiką į „Inkilą“ pateko vos spėjusi pirmuosius žingsnius šiame pasaulyje žengti mažylė. Mergaitei pavojų kėlė nuo alkoholio apsvaigusiomis akimis į pasaulį žvelgianti mama. Mažylė augo landynėse, muštynių, keiksmų ir svaigalų apsuptyje, todėl Vaiko teisių apsaugos skyrius kreipėsi į SOS vaikų kaimą ir mergaitė apsigyveno laikinosios globos namelyje.

„Inkile“ globojami vaikai, kurių tėvai dėl nesėkmingai susiklosčiusių aplinkybių laikinai negali pasirūpinti savo vaikų gerove. „Gerai, kad tokiais atvejais SOS vaikų kaimas gali priimti ir tinkamai pasirūpinti vaikais. SOS kaime dirbanti specialistų komanda teikia socialines, švietimo, psichologines paslaugas ne tik vaikui, bet ir jo šeimai, kuriai pagalba yra būtina. Juk pagrindinis siekis, kuris deklaruojamas ir Vaiko teisių konvencijoje, yra kad vaikas visapusiškai ir harmoningai vystytis gali tik augdamas šeimoje“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė.

Padėti SOS vaikų kaimui užauginti vaikus galite ir Jūs. Vaikams nuolat reikalinga psichologų, pedagogų, medikų pagalba. Paaukokite vaikams skambindami trumpaisiais numeriais: 1890 – 2 Lt; 1891 – 5 Lt; 1892 – 10 Lt.

Prie paramos SOS vaikų kaime augantiems vaikams prisijungia ir „Maxima“.  Prekybos tinklui „Maxima“ svarbu, kad kiekvienas vaikas turėtų mamą ir  augtų darnioje šeimoje, todėl visą gegužę – šeimos mėnesį – tinklo parduotuvėse įrengtose aukų dėžutėse „Maxima“ klientai galės aukoti ir padėti SOS mamoms užauginti vaikus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min