Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Lietuvos kariškių rusai Maskvos oro uoste atėmė fotojuostą su stebėjimo skrydžio medžiaga (atnaujinta 16.10 val.)

Kariškių skrydis
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kariškių skrydis
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos ambasados Vilniuje atstovui penktadienį Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje įteikta diplomatinė nota dėl stebėjimo skrydžio fotojuostos neteisėto konfiskavimo Maskvos oro uoste iš Lietuvos kariuomenės atstovų.

Nota penktadienį įteikta Rusijos ambasados ministrui patarėjui Jevgenijui Minakovui.

„Aš šiandien buvau iškviestas į susitikimą ir Lietuvos pusė perdavė notą. Man paaiškino, kad nota yra lietuvių kalba. Mes ją išversime ir su ja susipažinsime, bet, kaip žodžiu aiškino, ji yra dėl incidento oro uoste Maskvoje ir atimtos juostos“, – sakė Rusijos diplomatas.

J.Minakovas žadėjo iš Lietuvos URM gautą informaciją perduoti Maskvai, kad artimiausiu metu Lietuvai būtų suteikti paaiškinimai.

„Žinote, visko numatyti neįmanoma. Tai incidentas, tokie dalykai nutinka. Aiškinsimės“, – sakė J.Minakovas.

Anot krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės, apie incidentą informuotas prezidentas, Seimo komitetai, informacija bus pateikta ir Lietuvoje reziduojantiems gynybos atašė.

„Manau, kad Rusijos Federacijos atstovai paaiškins priežastis, dėl ko taip atsitiko, o mes savo ruožtu imamės atitinkamų diplomatinių priemonių. Tikiuosi, kad tai buvo kokia nors apmaudi klaida“, – BNS penktadienį sakė R.Juknevičienė.

Ketvirtadienį Maskvos Šeremetjevo oro uoste iš Lietuvos kariuomenės atstovų buvo neteisėtai konfiskuota fotojuosta su Lietuvoje atlikto stebėjimo skrydžio medžiaga, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pasak KAM pranešimo, Rusijos Federacijos ginkluotės kontrolės ekspertai kartu su Baltarusijos Respublikos atstovais skrydį pagal Atviros oro erdvės sutartį virš Lietuvos teritorijos atliko gegužės 7 d. lėktuvu AN-30B.

Krašto apsaugos ministerijos nuomone, skrydžio medžiagos konfiskavimas – rimtas Atviros oro erdvės sutarties pažeidimas. Apie incidentą informuota Užsienio reikalų ministerija ir jis sprendžiamas diplomatiniais kanalais.

Pagal Atviros oro erdvės sutartį rengiamų skrydžių metu atliekamas stebėjimas iš oro, kaip šalyje laikomasi galiojančių ginkluotės kontrolės susitarimų. Po skrydžio parengiama ir kitoms sutarties narėms išplatinama abiejų šalių pasirašyta ataskaita. Šalies, kurios teritorijoje vyko skrydis, atstovai taip pat stebi fotojuostų ryškinimą, jiems perduodama juostos kopija. Skrydžių juostą gali įsigyti ir kitos sutarties šalys.

Atviros oro erdvės sutartis, kuria siekiama didinti pasitikėjimą ir tarpusavio supratimą tarp sutartį pasirašiusių šalių, buvo pasirašyta 1992 metais Helsinkyje. Lietuva sutartį ratifikavo 2004 m.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min