TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš misijos Afganistane atšaukti ir iš kariuomenės bus atleisti trys kariai, kurie tarnyboje užklupti neblaivūs

Lietuvos karys Afganistane bendrauja su vietos gyventoja
JAV KOP seržantės Lauros K. Smith/ISAF nuotr. / Lietuvos karys Afganistane
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG) tarnavę Lietuvos kariai atšaukti iš tarnybos ir grąžinti į Lietuvą dėl padarytų drausmės pažeidimų.

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai, sausio 30 dienos vakare kapitonas A.A., vyresnysis leitenantas P.B. ir vyresnysis leitenantas A.B. tarnybos tarptautinėje operacijoje Afganistane metu buvo neblaivūs. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės vadovybė dėl šio įvykio vasario mėnesį atliko tarnybinį patikrinimą. Patvirtinta, kad kariai padarė šiurkštų drausmės pažeidimą.

Lietuvos kariuomenės drausmės statutas už buvimą tarnybos metu apsvaigus nuo alkoholio profesinės karo tarnybos kariui numato drausminę nuobaudą – kario atleidimą iš profesinės karo tarnybos.

Lietuvos kariuomenės vadas susipažino su tyrimo medžiaga ir pritarė siūlymui už šiurkštų drausmės pažeidimą atleisti visus tris karius iš profesinės karo tarnybos.

„Deja, bet turime atsisveikinti su jaunais, profesionaliais ir gerai vadų vertintais karininkais. Tačiau alkoholio vartojimo tarnybos metu Lietuvos kariuomenėje netoleruosime. Tarnybos tarptautinėje operacijoje metu karys turi būti budrus 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę, todėl nepateisinu tokių poelgių", – sakė kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

Kariai šiuo metu yra jau Lietuvoje, nuo pareigų tarptautinėje operacijoje jie nušalinti, kol bus priimtas sprendimas dėl atleidimo iš profesinės karo tarnybos.

Visi trys kariai prieš misiją Afganistane tarnavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-ojoje rinktinėje. Į nušalintų iš tarnybos karių vietas PAG išsiųsti kiti karininkai, jie šiuo metu atlieka jų pareigas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min