TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš miškų po karinių pratybų sugrįžusį Kauno merą A.Kupčinską užklupo opozicijos ataka

Andrius Kupčinskas
Kauno savivaldybės nuotr. / Andrius Kupčinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Po tris savaites trukusio kario savanorio įgūdžių kurso miškuose Kaunui merui Andriui Kupčinskui savivaldybėje teks suremti ietis su opozicija politiniame fronte. Miesto vadovui nebūnant darbe Viešųjų pirkimų tarnyboje dėl procedūrinių pažeidimų užstrigo Kongresų, konferencijų ir koncertų projektas, daug kritikos sulaukė sumanymas rekonstruoti Laisvės alėją ištęsiant darbų laiką daugiau kaip dešimtmečiui, miestiečiai reiškė nepasitenkinimą dėl maršrutinių taksi reformos.

Kauno miesto tarybos „Vieningo Kauno“, Liberalų sąjūdžio, „Dirbame Kaunui“, socialdemokratų, Jungtinės ir Darbo partijos frakcijos prašo mero šaukti neeilinį Kauno tarybos posėdį. Jame opozicijos nariai nori gauti A.Kupčinsko ir savivaldybės tarnautojų paaiškinimus dėl svarbių miestui projektų ir sprendimų: Kauno koncertų ir kongresų rūmų projekto, Laisvės alėjos rekonstrukcijos, gatvių remonto, mikroautobusų maršrutų pakeitimo, savivaldybės skolų, stotelių įrengimo konkurso.

Stringa Kongresų rūmų projektas

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Simonas Kairys sakė, kad atėjo būtinybė išsiaiškinti svarbius miestui reikalus. „Kol meras bėgiojo po miškus, iškilo pavojus Kauno koncertų ir kongresų rūmų projektui, nors merą architektai anksčiau perspėjo apie procedūrinius pažeidimus“ – kalbėjo politikas.

Asmeninio archyvo nuotr./Simonas Kairys
Asmeninio archyvo nuotr./Simonas Kairys

Vasaros pradžioje savivaldybė nusprendė neskelbiamų derybų būdu išrinkti projektinių pasiūlymų ir techninio projekto rengėjus. Viešųjų pirkimų tarnyba nusprendė, kad tam reikia skelbti konkursą.

Šį sprendimą savivaldybė apskundė.

S.Kairys minėjo, kad nors Liberalų sąjūdžio frakcija nepalaiko rūmų statybos idėjos, bet ji sunerimusi, kad Kauno valdžia apskritai praranda galimybes gauti ES paramą ir nesugeba įgyvendinti numatytų darbų.

Kritikuoja vėžlišką Laisvės alėjos rekonstrukciją

Opozicija yra kritikavusi Kauno valdžios sprendimą rekonstruoti Laisvės alėją 6 etapais, kai gatvė būtų atnaujinama ruožais. Pirmą etapą ketinama pradėti jau rugsėjį, bet darbai truktų iki dviejų metų. „Vadinasi, rekonstrukcija tęsis 12 metų“, – stebėjosi S.Kairys.

Jo teigimu, opozicija mato galimybių Laisvės alėjos rekonstrukcijai gauti ES paramą. „Savivaldybė nusprendė, kad ES lėšos būtų nukreiptos Aleksotui ir Žaliakalniui, tokiu atveju Laisvės alėja gali būti traktuojama kaip jungiančioji teritorija ir pretenduoti į paramą“, – įsitikinęs S.Kairys.

„Merui derėtų reaguoti į 16 tarybos narių norą“, – įsitikinęs S.Kairys.

Politikas pastebi, kad petrauka tarp tarybos posėdžių buvusi kaip niekada ilga – daugiau kaip 2 mėnesiai. „Per tą laiką susikaupė daug labai svarbių miestui klausimų, kuriuos aptarti reikia atskiro posėdžio. Merui derėtų reaguoti į 16 tarybos narių norą“, – įsitikinęs S.Kairys.

Kvietimą šaukti neeilinį miesto tarybos posėdį pasirašė 16 iš 41 tarybos narių. Pagal įstatymus buvo būtina surinkti 14.

Meras: opozicija nenuoširdi

A.Kupčinskas savo sprendimą dėl posėdžio šaukimo turi paskelbti iki rugsėjo 10 d. – tada pagal tarybos reglamentą bus praėjusios dvi savaitės nuo opozicijos prašymo teikimo. Jei meras to nepadarys, posėdį galės inicijuoti pati opozicija.

„Pagal reglamentą prašymo šaukti neeilinį tarybos posėdį darbotvarkėje turi būti sprendimų projektai. Dabar aš to nematau, ten tik prašymas gauti informaciją ir jokie degantys įvykiai, neatidėliotini projektai neminimi. Pratybose su savanoriais buvo sakoma: realūs darbai yra daug svarbiau nei žodžiai. Iš opozicijos girdžiu tik kalbas, bet nematau darbų“, – dėstė A.Kupčinskas.

„Pratybose su savanoriais buvo sakoma: realūs darbai yra daug svarbiau nei žodžiai. Iš opozicijos girdžiu tik kalbas, bet nematau darbų", – dėstė A.Kupčinskas.

Jis tikino, kad opozijos susirūpinimas miesto reikalais nenuoširdus. „Balsuojant dėl Kongresų rūmų įtraukimo į strateginius projektus opozicinės frakcijos buvo prieš. Dėl to dabartinis jų rūpestis yra deklaratyvus ir nenuoširdus", – mano meras.

A.Kupčinskas nemato reikalo kviesti tarybos narių į neeilinį posėdį, nes rugsėjo 18 d. rengiamas eilinis.

Jis tvirtino, kad Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmams nepaisant nesklandumų Viešųjų pirkimų tarnyboje nėra jokios grėsmės. „Rengiamas detalusis planas, o reikalingi kiti namų darbai bus daromi toliau“, – tvirtino meras.

A.Kupčinskas piktinosi ir dėl kritikos rekonstruoti Laisvės alėją etapais. „Niekada nekalbėjau apie 12 metų truksiančią rekonstrukciją. Šiems darbams bus ieškoma ES paramos, tikimės atnaujinti Laisvės alėją iki 2019 metų“, – teigė meras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min