Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 5d. 06:48

Iš naujo sprendžia šildymo problemas

Šildymas
„15 minučių“/T.Grigalevičiaus nuotr. / Šildymas

Paskutinio Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu vie­nos di­džiau­sių cent­ra­li­zuotai ši­lu­mą tie­kian­čios bend­ro­vės „Kauno energijos" valdybos pirmininkas Vytautas Mikaila ir AB „Kauno energija" generalinio direktoriaus pavaduotojas Stanislovo Karčiauskas pristatė informaciją apie pastatų šildymą Kaune.

Kauno gyventojai dažniausiai skundžiasi pernelyg didelėmis sąskaitomis už šildymą, per aukšta arba per žema temperatūra butuose, skirtingomis šilumos kainomis skirtinguose miesto mikrorajonuose. „Kauno energijos" atstovams Tarybos nariai uždavė nemažai klausimų.

Pasak „Kauno energijos" atstovų, bendrovė tik tiekia šilumą, bet jos negamina. Didžioji šilumos dalis yra perkama iš Kauno termofikacinės elektrinės už jos siūlomą kainą. Pernai, įsigaliojus naujam šilumos įstatymui, šilumos kainą nustatė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Kauniečiams šilumos kaina išaugo 67 proc.

Šilumos gamybos kaštai sudaro net 80 proc. patvirtintos kainos. Kauno energija" šilumą perka iš Termofikacinės elektrinės, kurios savininkas ir pagrindinis akcininkas, turintis 99 proc. akcijų, yra AB „Gazprom". AB „Kauno energija" tiekia šilumą iki pastato, o pastate jos paskirstymą reguliuoja arba įsteigta bendrija, arba namą administruojanti įmonė. Bendrovės manymu, reikėtų renovuoti pastatus, įsirengti šilumos reguliavimo punktus pastatuose ir tokiu būdu taupyti šilumą.

Diskusijų metu buvo prisiminta ir Termofikacinės elektrinės pardavimo istorija. 2003 metų kovo 31 dieną buvo pasirašyta Elektrinės pirkimo - pardavimo sutartis. Konsorciumas į nupirktą turtą įsipareigojo investuoti ne mažiau kaip 400 mln. Lt. Kauno termofikacinės elektrinės savininkai neįvykdė sutartyje numatytų įsipareigojimų, todėl susidarė daugiau kaip 17 mln. Lt. netesybos. Dėl sutarties nevykdymo tarp „Kauno energijos" ir Termofikacinės elektrinės ilgą laiką vyko derybos.

Bendrovė „Kauno energija" gavo Termofikacinės elektrinės pateiktą išlaidų sąmatą, kurioje nurodoma, kiek lėšų jie investavo į trasas ir šilumos ūkį. Per porą savaičių pateikti duomenys bus išanalizuoti ir, jeigu paaiškės, kad investicijos nebuvo realios, o įsipareigojimai nebuvo iki galo įvykdyti, todėl dar kovo mėnesį dėl šios priežasties bendrovė „Kauno energija“ kreipsis į teismą. AB „Kauno energijos" atstovų teigimu, nuolat vyksta susitikimai su gyventojais, kurių metu aiškinamasi aktualiausios problemos.

Temos: 1 Šildymas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min