Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 20d. 15:14

Iš pareigų išmestas VMI vadovas Dainoras Bradauskas nepasiduoda – ginsis teisme

Dainoras Bradauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dainoras Bradauskas

Dėl korupcinio pobūdžio tarnybinio nusižengimo penktadienį iš pareigų atleistas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas Dainoras Bradauskas teigia nenusipelnęs tokios nuobaudos ir žada ją skųsti teismui. Apie tai jis pranešė penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

Penktadienį finansų ministras Vilius Šapoka pranešė, kad VMI vadovas D.Bradauskas atleidžiamas iš pareigų už tai, jog ne kartą susitikinėjo, teikė slaptą informaciją ir derino tyrimo veiksmus su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

D.Bradauskas kaltinamas tuo, jog per slaptus susitikimus R.Kurlianskiui perdavė konfidencialią informaciją apie „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių mokestinius tyrimus bei koncerno „MG Baltic“ vadovų bei įmonių mokestinius patikrinimus, aptarinėjo mokesčių vengimo schemas.

R.Kurlianskis D.Bradauskui žadėjo paramą tų politikų, kuriems jis turi įtaką, bei teikė nenustatytas dovanas.

Pasak ministro, D.Bradauskas metė šešėlį vienai svarbiausių valstybės institucijų, taip pat galėjo gauti finansinį atlygį už savo veiksmus.

„Nenutekinau jokios informacijos, neperdaviau jokių dokumentų. Jaučiuosi teisus ir ginsiuosi teisme“, – sakė D.Bradauskas.

„Pamenu tik du susitikimus. Mano darbas yra susitikinėti su įvairių asocijuotų grupių vadovais, žiniasklaidos atstovais. Tuo metu jokie „MG Baltic“ tyrimai nevyko. Jeigu jie būtų vykę, mano požiūris būtų visai kitoks“, – teigė buvęs VMI vadovas.

Jis pabrėžė, kad kol kas neturi jokių dokumentų, todėl nežino, kad kreipsis į teismą. Nemačiau jokių išvadų.

Paklaustas, ar yra nepagarbiai kalbėjęs apie šalies vadovus, D.Bradauskas sakė: „Gal ir esu ką nors ne taip pasakęs apie kurį nors vadovą, bet tai nėra pagrindas mane atleisti.“

Pasak jo, kalbėjimas nepagarbiai ar žargonu nėra pagrindas atleisti tarnautoją.

„Galėjo ateiti ir į akis pasakyti, kad turi kitą žmogų. Dabar viskas daroma už akių, viešumoje. Buvau nušalintas viešai ir atleistas viešai, su manimi niekas nesusitiko, gal bijo į akis pažiūrėti?“, – sakė D.Bradauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis paleistas iš Lukiškių kalėjimo
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis, paleistas iš Lukiškių kalėjimo

Jis priminė, kad dar praėjusiais metais pradėti koncerno „MG Baltic“ mokestiniai tikrinimai ir yra nustatytos nemažos sumokėtų mokesčių sumos. Jas kol kas atsisakyta įvardyti, bet D.Bradausko žodžiais, ten yra visokių dalykų.

15min jau skelbė, kad VMI atlieka „MG Baltic“ prezidento Dariaus Mockaus ir kitų akcininkų mokestinius patikrinimus.

D.Bradauskas teigė, kad neprieštarautų, jei jo pokalbių išklotinės būtų paviešintos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min