Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 08 15

Iš pastato pajūryje skurstančius vaikus išvijusi Klaipėdos valdžia ieško būdų jį parduoti

Uostamiesčio savivaldybės kabinetuose rezgamas nekilnojamojo turto privatizavimo planas pakvipo apgavyste. Iš savivaldybei priklausančio namo Melnragėje valdininkai neseniai pareikalavo išsikelti ten daug metų veikusį ir skurstančius vaikus glaudusį dienos centrą. Tuomet atsakingi pareigūnai mušėsi į krūtinę žadėdami nieku gyvu namo neparduotu, o sutvarkyti ir užleisti neįgaliųjų, senelių, ar kitų socialiai pažeidžiamų grupių gerove besirūpinančioms institucijoms. Praėjo vos pora mėnesių ir Klaipėdos valdininkų planai pasivertė aukštyn kojomis. Pastatas Melnragėje ruošiamas privatizacijai.
Vaikų dienos centras Melnaragėje
Vaikų dienos centras Melnaragėje / L. Sėlenienės nuotr.

Namas pajūryje skurstantiems vaikams – per didelė prabanga

Kad skurstančių šeimų vaikams patrauklioje vietoje – Melnragėje  – ne vieta, Klaipėdos valdininkai nusprendė birželį.  Savivaldybė pareikalavo atlaisvinti patalpas, kuriose prieš dvidešimt metų buvo įkurtas vaikų dienos centras, kuruojamas agentūros „Visos Lietuvos vaikai“.

Iš pastato Melnragėje išvytiems vaikams valdininkai pasiūlė apsistoti kituose dienos centruose, kurių Klaipėdoje, esą, ir taip apstu.

Liepos 1-ąją nustojo galioti organizacijos ir savivaldybės sudaryta pastato panaudos sutartis. Nepaistant vaikus iš skurstančių šeimų globojančios organizacijos prašymo, savivaldybė sutarties pratęsti nesutiko ir pareikalavo dienos centro ugdytinius išsikelti.

Savo sprendimą atsakingi pareigūnai grindė ir taip gausiu panašių centrų skaičiumi Klaipėdoje.

Pajūryje žadėta plėtoti socialinę veiklą

Kilus ažiotažui dėl pastato patrauklioje pajūrio  vietoje, uostamiesčio savivaldybė neišvengė visuomenės įtarimų, ar tik į namą nenusitaikė pinigingi nekilnojamojo turto medžiotojai. Tokius įtarimus valdininkai kaip įmanydami bandė išsklaidyti, tikindami, kad ten ir toliau ketina vystyti socialinę veiklą.

„Apsispręsta, kad patalpos bus sutvarkytos ir toliau eksploatuojamos socialinėms reikmėms. Gal ateityje čia įsikurs neįgalieji, gal senyvo amžiaus žmonės, o gal ir toliau bus organizuojamas laisvalaikis vaikams “, – planus  birželio pabaigoje dėstė Klaipėdos savivaldybės Socialinių reikalų departamento  vadovė Audronė Daujotienė.

Nepraėjo nė poros mėnesių, o savivaldybėje jau spėjo susibėgti turto privatizavimo komisija. Jos nariai savivaldybės komitetams ruošia pasiūlymą namą įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą.

Namo likimą spręs uostamiesčio politikai

Uostamiesčio savivaldybės kabinetuose kurpiamas planas, kaip pelningai parduoti pastatą prie jūros, nors dar neseniai pareigūnai daužėsi į krutinę – nieku gyvu jo neleisiantys privatizuoti.

Skurstančių vaikų organizacijos vadovė Virginija Kairienė kreipėsi į savivaldybę leidimo parduoti namą lengvatinėmis sąlygomis.

Tačiau tokio sprendimo atsakingi pareigūnai tikina negalintys priimti. Dienos centro atstovams teks stoti į vieną gretą su kitais aukciono dalyviais ir rungtis, kas už patrauklų nekilnojamąjį turtą pasiūlys daugiau. Kada bus duotas startas pastato privatizavimui, nutars Klaipėdos savivaldybės taryba.

„Svarstome įvairius variantus, kaip pasielgti su šituo pastatu. Dabar Privatizavimo komisija ruošia dokumentus. Pasiūlymus teiksime komitetams ir lauksime tarybos verdikto. Tai  yra miesto politikų apsisprendimo teisė, kam panaudoti šitą namą“, – apie rengiamą privatizavimo planą nė neslėpė Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėja Genovaitės Paulikienė.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius