Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 27, 18:37

Iš pusės šimto neteisėtai KAM butuose gyvenančių buvusių karių, nekilnojamojo turto neturi tik šeši

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) duomenimis, 51 tarnybą krašto apsaugos sistemoje baigęs asmuo iki šiol nepagrįstai gyvena tarnybiniuose butuose, be to, dauguma jų – turintys kito nekilnojamojo turto, kelios dešimtys nelegalių tarnybinių butų gyventojų – turi dar bent vieną butą ar namą, keliolika iš tarnybinių butų neišsikeldinančių asmenų turi po kelis žemės sklypus.
Krašto apsaugos ministerija
Krašto apsaugos ministerija / Dainiaus Labučio/ Scanpix nuotr.

Kaip teigiama ministerijos pateiktuose atsakymuose BNS, iš viso KAM šiuo metu priklauso 339 tarnybiniai butai, iš jų apgyvendinta – 240.

„60-yje apgyvendintų butų gyvena asmenys, nebetarnaujantys krašto apsaugos sistemoje, ar jų artimieji, iš jų: 51 asmuo gyvena nepagrįstai, 9-ių butų gyventojai gyvena pagrįstai, t. y. negali būti iškeldinti iš tarnybinių butų nesuteikus jiems kitos gyvenamosios patalpos. Daugiausia tai asmenys, tapę invalidais, kiti atleisti dėl sistemos reorganizacijos (atitiko Civilinio kodekso sąlygas, galiojusias iki 2000 liepos 5 dienos) ar palikti teismo sprendimu“, – teigiama KAM Viešųjų ryšių departamento atsiųstame pranešime.

Čia pat nurodoma, kad tik šeši iš minėtų pusės šimto tarnybiniuose butuose nepagrįstai gyvenančių asmenų savo vardu neturi nekilnojamojo turto arba apie turimą turtą domenų nėra.

„Iš 51 buto, kurio gyventojai butais naudojasi nepagrįstai, 38 gyventojai turi savo vardu nekilnojamojo turto. Iš jų 18 turi bent vieną butą ir/ar gyvenamąjį būstą (namą)“, – BNS teigė ministerija.

Be to, pabrėžiama, kad į atsargą išleisti kariai gauna valstybinę pensiją, o sulaukusieji senatvės pensinio amžiaus – ir „Sodros“ pensiją.

„Tarp asmenų, kurie nepagrįstai gyvena tarnybiniuose butuose, 14 asmenų turi du ar daugiau žemės sklypų, tarp jų yra gyventojai, savo vardu turintys daugiau nei penkis ir daugiau nei dešimt žemės sklypų (pavyzdžiui – 7, 6, 11 sklypų)“, – nurodė ministerija.

KAM duomenimis, daugiausia – 127 – tarnybinių butų yra Vilniuje ir  Kaune – 86, kituose miestuose mažiau: Klaipėdoje – 20, Panevėžyje – 49, Rukloje – 38, Šiauliuose – septyni, Utenoje – keturi, Marijampolėje ir Alytuje – po tris, Tauragėje ir Telšiuose – po vieną.

Kariai, tarnaujantys krašto apsaugos sistemoje, visus mokesčius už šildymą, vandenį, elektros energiją, nuotekų tvarkymą bei komunalines paslaugas moka patys tiesiogiai.

Asmenys, baigę tarnybą sistemoje ir butus iš KAM nuomojantys, moka už nuomą bei eksploatacijos mokesčius. Vidutinė tarnybinių butų nuomos kaina yra nuo 3,46 iki 4,18 lito už kvadratinį metrą. Butų plotas yra nuo maždaug 40 kvadratinių metrų iki 80 kvadratinių metrų.

KAM nurodo, kad kariams, kurie neaprūpinti tarnybiniais butais, mokami butpinigiai.

Šiuo metu butpinigių dydis priklauso nuo karinio laipsnio ir šeiminės padėties, pavyzdžiui, kareiviams ir jūreiviams, išskyrus vyresniuosius eilinius ir vyresniuosius jūreivius, turintiems šeimas, mokama 180 litų dydžio butpinigiai per mėnesį, viengungiams – 130 litų, generolams ir admirolams, atitinkamai 600 litų ir 420 litų.

Į Vyriausybės nutarimu patvirtintą Atnaujinamo valstybės nekilnojamojo turto sąrašą iš viso įtraukta daugiau nei 100 KAM priklausančių butų.

Iš jų per pastaruosius metus KAM Turto bankui yra perdavusi 26 buvusius tarnybinius butus.

„Pardavus į Atnaujinamo turto sąrašą įtrauktus butus, gautus pinigus KAM planuoja investuoti į infrastruktūrą, kuri yra tiesiogiai susijusi su kariuomenės gynybinių pajėgumų stiprinimu“, – teigia ministerija.

Atsisakius tarnybinių butų (perdavus juos kitoms institucijoms), kurių didžioji dalis yra sukoncentruota didžiuose miestuose, šiuo metu tarnybiniuose butuose gyvenantiems kariams turėtų būti mokami butpinigiai. Todėl šiuo metu KAM siekia patobulinti butpinigių sistemą taip, kad butpinigių dydis mažiau priklausytų nuo karių laipsnių ir būtų artimesnis būsto išlaidoms susijusioms su gyvenamosios patalpos išlaikymu, atsižvelgus į didžiųjų miestų kainų tendencijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min