Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 28d. 16:53

Iš „Rimi“ parduotuvių liepta pašalinti lenkiškus obuolius su pesticidais (atnaujinta 17.30 val.)

Rimi
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / „Rimi“

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad Lietuvoje uždrausta realizuoti 20,28 tonos „Gloster“ veislės obuolių. Siunta buvo atvežta iš Lenkijos ir išplatinta UAB „Rimi Lietuva“ prekybos centruose. „Rimi Lietuva“ atstovė teigia, kad šie obuoliai iš prekybos jau išimti.

Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, vykdydami vidaus rinkoje realizuojamų obuolių kokybės atitikimo tikslinius patikrinimus, iš skirtingų prekybos įmonių atrinko įvairių veislių obuolių mėginius tyrimams dėl pesticidų ir sunkiųjų metalų (švino ir kadmio) likučių nustatymo.

Viršijo tris kartus

Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad „Gloster“ veislės obuoliuose, atrinktuose UAB „Rimi Lietuva“ prekybos centre Kalvarijų gatvėje pesticido chlorbufamo likučiai 3 kartus viršijo didžiausią leistiną normą.

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė realizuoti nesaugius obuolius. AB „Rimi Lietuva“ nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos šios partijos obuolius ir saugiai sunaikinti. Atsakingiems prekybos įmonės darbuotojams skirtos administracinės nuobaudos.

Pesticidai – natūralios ar chemiškai susintetintos medžiagos, skirtos kovoti su kenkėjais, parazitais ir piktžolėmis. Pesticidai padeda saugoti augalus nuo užkrato ir gerinti derlių, tačiau didesni jų kiekiai maisto produktuose gali pakenkti žmonių sveikatai.

Obuolius pašalino
 
Prekybos tinklo atstovai tikina užterštus obuolius iš lentynų pašalinę, kai tik gavo institucijų pranešimą. „Apgailestaujame, kad taip nutiko. Obuolių tiekėjas turėjo visus kokybės sertifikatus, obuoliai pažymėti kaip geri. Visiems, kurie įsigijo šios prekės ir turi čekį, prekybos tinklas grąžins sumokėtus pinigus“, – naujienų portalui 15min.lt sakė „Rimi Lietuva“ atstovė Rasa Juodkienė. 

Lenkiški obuoliai iš lentynų dingo ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.  „Prekybos tinklas gali vežti prekes į laboratoriją, tačiau kiekvieno produkto ar partijos patikrinti nėra įmanoma“, – aiškino R.Juodkienė.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad pirkėjams, kurie pirko šiuos obuolius ir turi prekių įsigijimo čekius, bus grąžinti pinigai, o ateityje bus griežtinta tiekėjų atranka, kad tokie atvejai nepasikartotų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min