Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Rusijos į stovyklą Šventojoje dukrą atvežęs tėvas išsivežė nuoskaudą

Vaikai prie jūros
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vaikai prie jūros
Šaltinis: 15min
30
A A

Iš Belgorodo 1500 kilometrų automobiliu į Lietuvos pajūryje – Šventojoje – rengiamą vaikų stovyklą „Mažasis genijus“ dukrą vežęs tėvas liko su nuoskauda: mergaitė buvo apgyvendinta prastomis sąlygomis, negauta to, kas žadėta. Rusijoje gyvenantis lietuvis įsitikinęs, jog vietiniams sąlygos buvo kur kas geresnės, o atvykėliai – akivaizdžiai diskriminuoti.

15min parašė jau keturiolika metų Rusijoje, Belgorode, gyvenantis Linas Varvuolis. 49-erių vyras Rusijoje sukūrė šeimą, augina dešimtmetę dukrą. Mergaitei jis stengiasi įdiegti ir lietuviškas vertybes, supažindinti su savo gimtuoju kraštu, todėl ir suplanavo išvyką į tarptautinę stovyklą skambiu pavadinimu „Mažasis genijus“.

Jį maloniai nuteikė ir pokalbis su stovyklą organizuojančios viešosios įstaigos „Oranžiniai sparnai“ direktore Danguole Janoniene. Ji patikino, jog vaikai iš Vilniaus į vietą bus nuvežami autobusu ir apgyvendinti.

Stovykla turėjo vykti Šventojoje, poilsio namuose „Auksinės kopos“.

Pasijuto diskriminuojami

Tačiau tik nuvykus laukė nusivylimas. Vaikai patys turėjo neštis sunkiausius lagaminus iki trečiojo aukšto. Paaiškėjo, jog jie – ne itin laukiami, nes kambariai buvo nesutvarkyti po praėjusios vaikų stovyklos pamainos. Kambarys, kuriame turėjo gyventi jo dukra, buvo apleistas. Vaizdo įraše, padarytame mergaitės mobiliuoju telefonu, matyti atsilupę tapetai, netvarkingos grindys, sunkiai besivarstantis langas. Kambaryje trūko spintų ir spintelių, L.Varvuolio duktė visą laiką daiktus laikė lagamine. Niekas nepadėjo vaikams apsivilkti ir patalynės.

Paaiškėjo, kad vaikai nebuvo ir maitinti taip, kaip žadėjo stovyklos rengėjai. Žadėta, kad vaikai 5 kartus per dieną gaus kompleksinį maitinimą, tačiau gavo tik 3. Tiesa, jiems buvo siūloma užkandžių – bandelių, sausainių, vaisių.

Mergaitė nufilmavo stovyklos kambarį

Liepos 14-ąją tėvas atvyko į stovyklavietę ir pamatė, jog vaikams buvo sudarytos, anot jo, nevienodos sąlygos. Vaikai iš Lietuvos buvo apgyvendinti antrame aukšte. Čia esą kambariai buvo tvarkingesni, valomi, patalynė užvilkta.

Rusakalbiai, atvykę iš Baltarusijos, Rusijos, Vokietijos gyveno trečiame aukšte, kur kambariai kur kas netvarkingesni. „Susidarė įspūdis, kad jie, kaip antrarūšiai ir tie vaikai tai jautė. Pamainos kaina visiems buvo vienoda“, –pastebėjo tėvas. Anot jo, dabar jam gėda net prieš savo dukrą, kuriai neigiamos emocijos užgožė visas naujas pažintis, jūrą, smėlį...

„Esu didelis Lietuvos patriotas, gal netgi didesnis, nei žmonės gyvenantys Lietuvoje. Daugelį metų rusams įrodinėju, kad mes juos Lietuvoje mylime, o pats susidūriau su atvirkščia situacija“, – pastebėjo pašnekovas.

Stovyklos vadovė: „Toks atvejis – pirmas“

Stovyklą organizuojančios viešosios įstaigos „Oranžiniai sparnai“ vadovė D.Janonienė 15min teigė, jog nesutarimas su dešimtmetės tėčiu buvo nemalonus.

Didžioji dalis kambarių čia – renovuoti. Kiti dar nesutvarkyti. Taip, šiai mergaitei papuolė būtent toks.

„Jis nėjo į jokius kompromisus, nepriėmė mūsų paaiškinimų. Aiškiai įvardijo sumą, kurią turime grąžinti ir pasakė, kad kreipsis į žiniasklaidą“, – pasakojo pašnekovė. Didžiąją dalį sumos, kiek kainavo mergaitės stovyklos kelialapis, organizatoriai sugrąžino nepatenkintam tėvui.

„Tikrai nesutiksiu su kaltinimais, jog vaikai – diskriminuojami. Tai tikra netiesa. Šitiek metų dirbame su vaikais, niekada neturėjom jokių pretenzijų“, – teigė pašnekovė.

Anot jos, buvo pokalbis su „Auksinių kopų“ darbuotojais ir išreikštos pretenzijos dėl netvarkingo kambario. „Kambarių tvarkytojos teisinosi, jog negali judinti vaikų daiktų. Valydamos dulkes apeina lagaminus. Tačiau jį pakėlus buvo matyti dulkių. Pirmąją dieną pati padėjau vaikams apsivilkti patalynę. Vėliau, po kelių dienų ši mergaitė pakeitė kambarį. Jai buvo duota nauja patalynė. Tiesiog galbūt ji jos neapsivilko, galbūt nenorėjo – nežinau“, – teigė pašnekovė.

Anot jos, jų klaida, jog pasikeitus stovyklos vaikų pamainai nesužiūrėjo visų kambarių. Tiesiog buvo pasirinkti atsitiktine tvarka keli kambariai.

Asmenybės ugdymo stovyklą „Mažasis genijus“ vykdančios bendrovės vadovė Liudmila Skobeleva teigė, jog Lietuvoje surengti gerą vaikų stovyklą – sudėtingas uždavinys. Trūksta patalpų, kur būtų galima kelias dešimtis vaikų apgyvendinti šiuolaikiškai.

„Didžioji dalis kambarių čia – renovuoti. Kiti dar nesutvarkyti. Taip, šiai mergaitei papuolė būtent toks. Bet mes neskirstėme vaikų, tikrai nėra jokios diskriminacijos. Šiemet stovykla vyks šešiomis pamainomis po 80 vaikų. Stovyklas rengiame 16 metų. Kaip manote, jei būtų taip blogai – ar tiek vaikų važiuotų?“ – retoriškai klausė moteris.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min