Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Seimo – raginimai atleisti Lietuvos ambasadorių Latvijoje Antaną Valionį

A.Valionis
A.Ufarto/BFL nuotr. / A.Valionis
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę ir užsienio reikalų ministrą Audronių Ažubalį, ragindamas juos kuo greičiu iš einamų pareigų atšaukti Lietuvos ambasadorių Latvijoje Antaną Valionį.

Anot parlamentaro, šio Lietuvos diplomato nekorektiški pasakymai Latvijos valstybės ir prezidento atžvilgiu pademonstravo mūsų šalies nepagarbą kaimynei, todėl toks pareigūnas nebegali toliau eiti šalies atstovo pareigų.

„Kai buvęs KGB rezervo karininkas, būdamas Lietuvos pasiuntiniu, pradeda beatodairiškai ir ciniškai kištis į kitos mums draugiškos valstybės reikalus, tai tampa jau nebe ambasadoriaus, o mūsų visos valstybės garbės ir solidumo klausimas. Todėl ponas A.Valionis turi būti nedelsiant atšauktas iš ambasadorių Latvijoje“, – teigė Seimo narys V.Mazuronis.

Anksčiau skelbta, kad Lietuvos ambasadoriaus Latvijoje Antano Valionio pasisakymas apie politinę situaciją Latvijoje prezidentui Valdžiui Zatlerui inicijavus šalies parlamento paleidimą sukėlė diplomatinį skandalą.  

A.Valionis portalui delfi.lt komentuodamas V.Zatlero sprendimą siekti parlamento paleidimo sakė, kad Latvijos prezidento „intencijos kvepia nelabai gražiai“. Latvijos užsienio reikalų ministerija ir Prezidentūra paprašė A.Valionį pasiaiškinti dėl šio pareiškimo, o Lietuvos užsienio reikalų ministerija iškvietė diplomatą į Vilnių „konsultacijoms“.

„Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis gegužės 30 dieną įspėjo Lietuvos ambasadorių Latvijoje Antaną Valionį, kad Lietuvos diplomatai nors ir disponuoja teise komentuoti vienus ar kitus klausimus, tačiau jų pareiga daryti tai korektiškai, su pagarba kitos valstybės suverenumui ir jos politikams“, – rašoma Užsienio reikalų ministerijos (URM) paskelbtame pranešime. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min