Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 vasario 5d. 17:44

Iš trečio karto VAT pavyko atversti D.Balčyčio bylą

Donatas Balčytis teisme (dešinėje)
„Scanpix“ nuotr. / Donatas Balčytis teisme (dešinėje)

Vilniaus apygardos teismas (VAT) po dviejų nukeltų posėdžių ketvirtadienį pradėjo antrą sykį nagrinėti buvusio finansų ministro Zigmanto Balčyčio sūnaus Donato baudžiamąją bylą. Joje D.Balčytis kaltinamas dokumentų klastojimu ir piktnaudžiavimu tarnyba.

VAT nagrinėti D.Balčyčio bylą vėl turėjo pradėti po spalio pabaigoje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (AT) sprendimo ją grąžinti.

LAT teigė, kad nagrinėjimas apeliacine tvarka būtinas dėl baudžiamojo proceso pažeidimų, padarytų vertinant bylos duomenis.

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Linas Belevičius siekia, kad D.Balčytis būtų nubaustas 10 tūkst. litų bauda ir jam atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje ketverius metus.

Kitiems dviem kaltinamiesiems Tomui Ulinauskui ir Pauliui Kairiui prokuroras siūlo atitinkamai skirti 7,5 tūkst. ir 8,75 tūkst. litų baudas.Vienintelį apeliacinio skundo nepadavusį Mindaugą Vilčinską prokuroras siūlo nubausti 5 tūkst. litų bauda ir 2 metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje.

D.Balčytis kaltinamas pakeitęs bendrovės „Panevėžio melioracija“ vertinimus, kad ši bendrovė gautų ES struktūrinių fondų paramą.

Anot prokuroro, pakeitimų daryti tuomet Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) dirbęs eksministro sūnus neturėjo teisės, o jų keitimas laikomas klastojimu.

Pasak L.Belevičiaus, tokiais veiksmais D.Balčytis padarė žalos Lietuvos valstybei, suvaržė teisę į sąžiningą konkurenciją ir viršijo savo kompetenciją.

Kitus kaltinamuosius – T.Ulinauską ir P.Kairį – jis įvardijo kaip organizatorius, atlikusius parengiamuosius veiksmus.

Kaltinamųjų gynėjai su prokuroro argumentais nesutiko ir prašė juos išteisinti, teigdami, esą nusikalstamų veiksmų jų klientų poelgiuose nebūta.

D.Balčyčio gynėjas Juozas Gaudutis teismą tikino, kad didelės žalos nebuvo padaryta, juoba nebuvo jokių vertinimo pakeitimo užsakovų.

„Žirnio dydžio reikalas, apvyniojus jį daug kartų, tapo didelis kaip krepšinio kamuolys“, – tvirtino T.Ulinausko advokatas Adomas Liutvinskas.

Anksčiau Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas ir Vilniaus apygardos teismas nerado eksministro sūnaus kaltės įrodymų bei jį išteisino. Teismų teigimu, D.Balčyčio ir jų kolegų P.Kairio ir T.Ulinausko pakeistas „Panevėžio melioracijos“ vertinimas tuomet dar nebuvo dokumentas, todėl šią veiką teismas įvertino ne kaip nusikaltimą, o kaip drausminį nusižengimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min