TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Ūkio ministerijos pasitraukęs A.Ignotas įsidarbino Energetikos agentūroje

Anicetas Ignotas
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Anicetas Ignotas
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs ūkio ministerijos sekretorius Anicetas Ignotas, ilgus metus kuravęs energetikos klausimus ir naujojo energetikos ministro nepageidautas matyti Energetikos ministerijoje, įsidarbino Ūkio ministerijai pavaldžioje Ignalinos atominės elektrinės uždarymo fondo lėšas administruojančioje valstybės įmonėje Energetikos agentūra.

Ūkio ministerijos valstybės sekretorius Gediminas Miškinis BNS sakė, kad A.Ignotas įdarbintas paprastu specialistu, tačiau tikslių jo pareigų negalėjo pasakyti.

Agentūros vadovai – jos direktorius Marijus Franckevičius ir jo pavaduotojas Jonas Rimantas Kazlauskas – šiuo metu išvykę, todėl agentūroje niekas neteikia informacijos, kokios A.Ignoto pareigos.

Energetikos ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis BNS sakė, kad A.Ignotas agentūroje įdarbintas laikinai – 1 mėnesiui, nes gavęs atleidimo lapelį jis turėjo dirbti ministerijoje iki birželio 1 dienos.

Tačiau G.Miškinis aiškino, jog A.Ignotas iš ministerijos turėjo pasitraukti balandžio 30-ąją, kaip ir kiti ministerijos pareigūnai bei padaliniai, kurių funkcijos perduotos Energetikos ministerijai.

„Priimant Energetikos agentūros vadovą, jo pavaduotoją ir vyriausiąjį finansininką, jų kandidatūros turi būti derinamos su steigėju, tačiau eiliniai specialistai gali būti priimti direktoriaus įsakymu. A.Ignotas nėra valstybės tarnautojas ir, aišku, nedalyvaus Energetikos ministerijai formuojant politiką“, – BNS sakė G.Miškinis.

Tačiau G.Miškinis aiškino, jog A.Ignotas iš ministerijos turėjo pasitraukti balandžio 30-ąją, kaip ir kiti ministerijos pareigūnai bei padaliniai, kurių funkcijos perduotos Energetikos ministerijai.

Jo teigimu, agentūra ir kitos energetikos įmonės, kurios šiuo metu pavaldžios Ūkio ministerijai, netrukus turėtų būti perduotos Energetikos ministerijai. Nutarimo projektas dėl to parengtas jau prieš 1,5 mėnesio.

Su A.Ignotu, kuris vasarį gavo atleidimo lapelį ir nuo gegužės 1-osios paliko Ūkio ministeriją, BNS susisiekti nepavyko.

Energetikos agentūros direktoriaus pavaduotojas J.R.Kazlauskas, iki 2000-ųjų kartu su A.Ignotu taip pat dirbęs Ūkio ministerijoje, kur buvo Energetikos plėtros departamento direktorius. 2000-aisiais įsidarbinęs agentūroje, ilgą laiką koordinavo elektros tilto į Lenkiją projektą, kuris pastarąjį dešimtmetį buvo vilkinamas.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas šių metų pradžioje yra pareiškęs, kad A.Ignotas, kuris anot spaudos, laikomas vienu įtakingiausių žmonių Lietuvos energetikoje, Energetikos ministerijoje nedirbs.

„Rinkimus laimėjo kita politinė jėga ir kita politinė jėga sukuria politinę komandą, įgyvendinančią sprendimus. Ta komanda bus kita politinė jėga. Nežinau, kokios politinės partijos narys A.Ignotas yra, bet aš negirdėjau, kad jis būtų buvęs šitame politiniame sparne“, – yra kalbėjęs A.Sekmokas.

56 metų A.Ignotas sovietmečiu mokslus baigė Maskvos valstybiniame universitete, vėliau dėstė Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, dirbo Valstybiniame plano komitete. Ekonomikos ministerijoje jis dirba nuo 1990-ųjų, o ministerijos sekretoriumi dirba nuo 2002 metų.

1993 metais įsteigtos Energetikos agentūros steigėja yra Ūkio ministerija.

Kaip nurodoma Energetikos agentūros tinklalapyje, įmonė pagal Ūkio ministerijos užduotis dalyvauja rengiant Nacionalinės energetikos strategijos, Nacionalinės energijos vartojimo efektyvumo didinimo programos, kitų energijos išteklių ir energijos vartojimo efektyvumo didinimo bei vietinių, atsinaujinančiųjų ir atliekinių energijos išteklių naudojimo programų projektus, organizuoja programų įgyvendinimą, atnaujinimą ir patikslinimą, rengia efektyvaus energijos vartojimo teisines, ekonomines ir organizacines priemones valstybės politikai įgyvendinti.

Be to, nurodoma, kad Ūkio ministerijos pavedimu Energetikos agentūra organizuoja tarptautinį bendradarbiavimą energetikos srityje, koordinuoja užsienio techninę pagalbą šalies energetikos ūkiui, organizuoja ir prižiūri šalies teisės aktų energetikos srityje derinimą su Europos Sąjungos teisės reikalavimais, dalyvauja Baltijos šalių ir Baltijos jūros regiono energetikos ūkio integracijos procesuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min