Pasak Lietuvos kariuomenės vado Raimundo Vaikšnoro, šią savaitę Berlyne vykusio susitikimo su Vokietijos kariuomenės generolu Carstenu Breueriu (Karstenu Brojeriu) metu nuspręsta, jog toks sprendimas užtikrins saugų gelbėtojų sugrįžimą į Lietuvą bei taps dar vienu glaudaus šalių karinio bendradarbiavimo pavyzdys.
„Esu įsitikinęs, kad mūsų bendradarbiavimas ir toliau plėsis visuose operaciniuose domenuose – sausumoje, ore, jūroje, informacinėje ir kibernetinėje erdvėje. Kuo daugiau treniruojamės ir planuojame kartu taikos metu, tuo stipresnis tampa mūsų bendras atgrasymas ir pasirengimas ginti NATO“, – sakė R. Vaikšnoras.
Kaip rašė BNS, birželio pabaigoje Venesueloje vienas po kito smogė 7,2 ir 7,5 balo stiprumo žemės drebėjimai, po kurių žuvo per 4 tūkst. žmonių, keliolika tūkstančių – sužeisti, gelbėtojai tebeieško tūkstančių dingusiųjų be žinios.
Savo ruožtu Lietuvos Vyriausybė į pagalbą išsiuntė dvi – medikų ir gelbėtojų – komandas.
Lietuviai su kitų šalių pajėgomis Venesueloje vykdė žmonių paiešką sugriautose gyvenvietėse, teikė skubią medicinos pagalbą.
Lietuvos mobilioji skubiosios medicinos pagalbos komanda įrengė mobiliąją lauko ligoninę.
Kariuomenės teigimu, vizito metu taip pat aptarti oro gynybos stiprinimo klausimai. Šalių kariuomenių vadai diskutavo apie galimybes plėtoti bendrus pasyviosios oro erdvės stebėsenos projektus, stiprinti oro erdvės kontrolės veiklas ir plėsti karių rengimą. Pažymėta, kad šios iniciatyvos prisideda prie Lietuvos ir Vokietijos ginkluotųjų pajėgų sąveikumo didinimo bei NATO rytinio flango gynybos stiprinimo.
Generolai taip pat aptarė Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje eigą, ilgalaikes dvišalio karinio bendradarbiavimo perspektyvas po 2027 metų ir galimybes ateityje kartu dalyvauti tarptautinėse operacijose, įskaitant jūrų saugumo misiją Hormūzo sąsiauryje.
