Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš „zonos“ išėję ŽIV infekuotieji – nekontroliuojami

Specialistai aptarė iš įkalinimo įstaigų į laisvę grįžtančiųjų problemas.
Ginos Kubiliūtės nuotr. / Specialistai aptarė iš įkalinimo įstaigų į laisvę grįžtančiųjų problemas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš laisvės atėmimo vietų grįžusiems ŽIV infekuotiems asmenims Klaipėdoje nėra suteikiama pakankamai pagalbos.

 

Tokia išvada padaryta po nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicijos „Galiu gyventi“ atlikto tyrimo.
 

Anot koalicijos nario Roko Uscilos, kasmet į laisvę Lietuvoje išeina 3,5 tūkst. asmenų. Penktadalis jų vartoja narkotikus, dalis yra užsikrėtę ŽIV.
 

Tyrimas buvo organizuojamas Klaipėdos bei Alytaus miestuose. Šie miestai pasirinkti todėl, kad Alytuje yra pataisos namai, o uostamiestyje – daugiausiai ŽIV infekuotų žmonių. Iš beveik pusantro tūkstančio šalyje visų ŽIV infekuotojų žmonių net 416 yra Klaipėdoje.
 

Pagal tyrimo duomenis, iš įkalinimo įstaigų išėjusiems asmenims Klaipėdoje dažnai trūksta informacijos apie mieste teikiamas paslaugas. Net ir į rankas pakliuvusi skrajutė, su informacija, kur galima rasti pagalbos, ne visada padeda. Anot tyrimo organizatorių, apklaustieji pasakojo, kad skrajutėse nurodyti kai kurie adresai būdavo netgi neteisingi.
 

Nemažai iš įkalinimo įstaigų išėjusių asmenų vartoja švirkčiamus narkotikus ir taip užsikrečia ŽIV. Dažnai jie neturi asmens tapatybės dokumentų, yra iš skurdžios socialinės aplinkos, turi menkus profesinius įgūdžius, neturi gyvenamosios vietos.
 

„Nesuteikus tokiems žmonėms pagalbos, ligos ir toliau plis visuomenėje, o jų gydymą padengia mokesčių mokėtojai“, - sakė Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorė Rima Vaitkienė.
 

Tuo tarpu Klaipėdos savivaldybės gydytoja Janina Asadauskienė teigė, kad dabar pataisos inspekcijos nebeteikia informacijos, kurie iš įkalinimo įstaigų išėję asmenys yra užsikrėtę ŽIV.
 

Svarstyta, kad savivaldybėms reikėtų glaudesnio bendradarbiavimo su įkalinimo įstaigomis, kad iš anksto galėtų sužinoti apie sergančius į laisvę išeinančius žmones bei pasiūlyti jiems pagalbą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tyrimas Klaipėda
Parašykite atsiliepimą apie 15min