Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išaiškintas stambus elektros energijos grobstymo atvejis

Elektros lemputė
Photos.com nuotr. / Elektros lemputė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Balandžio 8 dieną, Šilutės rajone atskleistas dvigubas nusikaltimas. Miške aptiktas „naminukės fabrikėlis“, kurio įrenginiams buvo naudojama vogta elektros energija.

„VST“ specialistams, analizuojant suvartotos elektros energijos kiekį, kilo įtarimų, kad Šilutės rajone ypač stambiu mastu gali būti vagiama elektros energija.

Šilutės rajone Žalgirių kaime, akcinės bendrovės „VST“ specialistai, atlikdami elektros linijos patikrą pastebėjo, kad nuo oro linijos atramos nelegaliai pajungtas elektros kabelis. Jis buvo įkastas į žemę ir vedė link miške stovinčio vagonėlio, kuriame sumontuota įranga naminės degtinės gamybai. Iškvietus policijos pareigūnus nustatytas ir sodybos savininkas, anksčiau jau teistas už naminės degtinės gaminimą ir laikymą. Minėtam asmeniui surašytas neapskaitinio elektros vartojimo aktas. Visų nelegaliai įrengtų elektros įrenginių galingumas – 19 kW. Akcinei bendrovei „VST“ padarytas nuostolis siekia daugiau kaip 56 tūkstančių litų.

„VST“ specialistai nuosekliai dirba siekdami atskleisti nelegalius elektros energijos vartojimo atvejus. Šilutės rajone toks atvejis jau ne pirmas, todėl šiam rajonui skirsime dar griežtesnę patikrą, kad visi vagišiai būtų išaiškinti ir susilauktų reikiamo atpildo,“ – sako akcinės bendrovės „VST“ Vidaus kontrolės tarnybos departamento vadovas I. Šulinskas.

2008 metais „VST“ aptarnaujamoje teritorijoje iš viso surašyta 427 neapskaitiniai elektros vartojimo aktai.

Pernai iš viso buvo įvykdyta 170 vagysčių. Jų metų pavogta daugiau kaip 3 tonos aliuminio laidų ir apie 26 tonos transformatorinės alyvos, sugadinti 37 transformatoriai. Per praėjusius metus dėl vagišių kaltės be elektros energijos buvo likę daugiau kaip tūkstantis klientų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min