Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsakymas užsiuvo pareigūnams burnas

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Praėjusių metų gruodžio 23-iąją generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno pasirašytame įsakyme nurodoma, kad teisę teikti informaciją žurnalistams turi tik policijos įstaigų vadovai, jų pavaduotojai, specialiai paskirti asmenys ir atstovai viešiesiems ryšiam
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Dėl prieš Naujuosius metus policijos generalinio komisaro pasirašyto įsakymo kai kurių padalinių vadovai buvo priversti nutylėti informaciją apie nusikaltimus ir kitus svarbius įvykius. LŽ pradėjus domėtis tokiais suvaržymais, policijos vadovybė suskubo taisyti padėtį.

Policijos struktūrinių padalinių viršininkai jau kurį laiką prisibijo kalbėtis su žiniasklaidos atstovais. Praėjusių metų gruodžio 23-iąją generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno pasirašytame įsakyme nurodoma, kad teisę teikti informaciją žurnalistams turi tik policijos įstaigų vadovai, jų pavaduotojai, specialiai paskirti asmenys ir atstovai viešiesiems ryšiams. Kaip policijos įstaigos įvardijami ir vyriausieji policijos komisariatai. Apskrityse veikiantys teritoriniai komisariatai tėra struktūriniai policijos padaliniai. „Negaliu teikti informacijos, mano pareigybė šiame įsakyme nepaminėta“, – LŽ teisinosi vieno Vilniaus miesto teritorinio komisariato viršininkas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Viešųjų ryšių tarnybos darbuotojai pripažino, kad minėtas V.Telyčėno įsakymas nebuvo deramai parengtas. Neatsižvelgta ir į tai, kad sostinėje dirbantis viršininkas negali žinoti visų Vilniaus apskrities teritorijoje įvykdytų nusikaltimų detalių. Teigiama, kad informacijos teikimo žiniasklaidai tvarka nustatoma kitais dokumentais, tad policijos vadovai esą neteisingai suprato generalinio komisaro įsakymą.

„Yra struktūrinių padalinių vadovų pareigybių aprašymas, jame nurodoma, kad komisariato viršininkas turi teisę teikti informaciją, jei tai nėra ikiteisminio tyrimo duomenys“, – LŽ sakė Vilniaus apskrities VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Tačiau kai kurių padalinių vadovai buvo nusiteikę skeptiškai. „Nieko kol kas nekalbėsiu, dar negavau rašto, įpareigojančio mane ką nors pasakoti spaudai“, – pareiškė vieno Vilniaus apskrities komisariato viršininkas.

Sausio 15 dieną K.Lančinsko pasirašytas įsakymas buvo išsiuntinėtas visiems apskrities teritorinių komisariatų vadovams. Juo primenama, kad būtina laikytis generalinio komisaro nustatytų taisyklių. Sausio 19-ąją buvo parengtas kitas K.Lančinsko raštas, kuriame jau minimi ir struktūrinių padalinių vadovai. Policijos vadovybė tikina, kad artimiausiu metu teritorinių komisariatų viršininkai bus įpareigoti bendrauti su žurnalistais. Kitaip sakant, artimiausiu metu jie bus paskirti vadinamaisiais įgaliotaisiais asmenimis. LŽ duomenimis, tokios iniciatyvos kol kas imtasi tik Vilniaus apskrityje. „Policija gali ir privalo teikti informaciją visuomenei. Per vakar vykusį pasitarimą aš tai priminiau padalinių vadovams, – aiškino K.Lančinskas. – Policijos struktūrinių padalinių vadovai vakar su žiniasklaida dar nenorėjo kalbėtis, bet rytoj jau kalbės.“

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min