Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 14d. 11:32

Išardytas prekeivių žmonėmis tinklas

Prostitutėmis vertė dirbti kelias merginas.
KVPK nuotr. / Prostitutėmis vertė dirbti kelias merginas.

Klaipėdos policija išardė prekeivių žmonėmis tinklą – „gyvosios prekės“ Vokietijos viešnamių nepasiekė.

Pareigūnai sulaikė Klaipėdos apskrityje ir užsienyje veikusios nusikalstamos grupuotės narius, kurie organizavo ir vadovavo kitų asmenų prostitucijai, prekiavo žmonėmis, vežė asmenis į užsienį bei ten pelnėsi iš jų prostitucijos.

Įtariama, kad prieš savo aukas įtariamieji naudojo ne tik įtikinėjimą, lengvo ir didelio uždarbio pažadus, bet ir apgaulę, dažnai ir grasinimus bei fizinę prievartą.

Įtarimai pareikšti 5 asmenims – devyniolikmetei buvusiai prostitutei ir dar keturiems vyriškiams. Jie pelnėsi iš penkių merginų. Seksualinės paslaugos buvo teikiamos išnuomotuose butuose Herkaus Manto ir Taikos prospekte.

Viena mergina buvo sumušta ir pavogti jos dokumentai. Užrakinta bute buvo verčiama užsiimti prostitucija bei ketinta ją parduoti už pusantro tūkstančių litų kitam asmeniui, kuris ketino ją išvežti į Vokietiją.

Dvi prostitucija besiverčiančios merginos buvo sulaikytos dar praėjusių metų spalį.

Jos sulaikytos, kai klientu apsimetęs žmogus telefonu susitarė su įtariamaisiais dėl seksualinių paslaugų suteikimo ir atvyko į minėtą butą.

Gavus duomenų, kad įtariamieji rengėsi išvežti ir Vokietijoje už 2 tūkst. eurų parduoti dvi merginas, kurios būtų įtrauktos į prostituciją, buvo parengta ir įgyvendinta antroji nusikalstamos grupuotės narių sulaikymo operacija.

2009 m. lapkričio mėn. pabaigoje magistralės Klaipėda–Kaunas pareigūnai sulaikė automobilį, kuriuo du įtariamieji į Vokietiją vežė dvi merginas.

Įtariama, kad jie aprūpino merginas drabužiais, avalyne bei pasikėsino jas išvežti prostitucijai iš Lietuvos, pažadėdami lengvą, didelį ir saugų uždarbį Vokietijos naktiniuose klubuose.

Šiuo metu visi nusikalstamos grupuotės nariai suimti.

Ikiteisminio tyrimo metu su pareigūnais aktyviai bendradarbiavo Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro darbuotojai.

VIDEO: Klaipėdoje sulaikyti prekeiviai žmonėmis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min