Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 16d. 15:30

Išaugo iš Lietuvos išsiųstų užsieniečių skaičius, prieglobsčio prašytojų buvo tiek pat

Stop. Kontrolė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Stop. Kontrolė

Pernai gerokai išaugo iš Lietuvos išsiųstų užsieniečių skaičius. Neišleistų asmenų sumažėjo, o neįleistųjų į Lietuvą ar pasiprašiusiųjų joje prieglobsčio pernai buvo tiek pat kaip ir 2011 m.

2012 m. VSAT pareigūnai iš šalies išsiuntė 122 užsieniečius. Tai dukart daugiau nei 2011 m., kai pasieniečiai išsiuntė 62 asmenis. Jų išsiuntimo iš Lietuvos procedūras atlieka VSAT Užsieniečių registracijos centras (URC) Pabradėje, kuriame laikinai apgyvendinami sulaikyti nelegalūs migrantai ir prieglobsčio Lietuvoje prašytojai.

Pernai VSAT pareigūnai neleido iš Lietuvos išvykti 171 asmeniui. VSAT praneša, kad tai 19,3 proc. mažiau nei 2011 m., kai pasieniečiai iš šalies neišleido 212 keliautojų. Asmenys negali išvykti iš Lietuvos, kai neturi tam reikalingų dokumentų.

2012 m. VSAT pareigūnai gavo 309 užsieniečių prašymus suteikti prieglobstį. Šis skaičius buvo panašus į 2011 m. pasiprašiusiųjų prieglobsčio statistiką – tuomet buvo 299 prašytojai.

Tokie užsieniečiai apgyvendinami URC Pabradėje, o jų prašymus nagrinėja Migracijos departamentas.

Tiksliai sutapo 2011 m. ir 2012 m. pasieniečių į Lietuvą neįleistų asmenų skaičiai –  po 2 tūkst. 215. Dažniausiai užsieniečiai neįleidžiami į Lietuvą, kai į ją vyksta neturėdami vizų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min