Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2014 01 03

Išeivijos ekspertas Kingsley Aikinsas: emigrantai nėra prarasta tautos dalis

Užsienio reikalų ministerijoje penktadienį vyko neformalus susitikimas su emigracijos ekspertu iš Airijos, konsultacijų kompanijos „Diaspora Matters“ įkūrėju ir prezidentu Kingsley Aikinsu.
Kinglsey Aikinsas, diasporos ekspertas iš Airijos
Kinglsey Aikinsas, diasporos ekspertas iš Airijos / URM nuotr.

Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorės, ambasadorės Gintės Damušytės moderuotoje diskusijoje „Diasporos telkimas valstybei: Airijos pavyzdys“ svečias dalijosi įžvalgomis apie diasporos reikšmę šaliai.

K.Aikinsas atkreipė dėmesį, kad valstybės turi naujai suvokti diasporos svarbą ir siekti abipusiškai naudingos partnerystės. Svečio teigimu, diasporos negalima traktuoti kaip „prarastos“ tautos dalies, diaspora į valstybės gyvenimą gali įsitraukti per strategines iniciatyvas, pavyzdžiui, mentorystės, investicijų pritraukimo programas bei kultūrinius projektus.

Susirinkusiuosius pasveikinęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas teigė, kad siekiant įgyvendinti veiksmingą diasporos politiką ir sutelkti pasaulio lietuvius valstybei stiprinti, Lietuvai svarbi kitų gausias diasporas turinčių šalių patirtis.

Viceministras pabrėžė, kad ši politika grindžiama „Globalios Lietuvos“ idėja – suvokimu, kad esame viena tauta ir kiekvienas motyvuotas lietuvis ar su Lietuva save siejantis asmuo yra svarbus ir reikalingas šaliai. Kur bedirbtume ir begyventume, kiekvienas savo žiniomis, idėjomis bei patirtimi galime prisidėti prie valstybės ir visuomenės pažangos.

G.Damušytė teigė, kad siekiant sutelkti Lietuvos diasporą, plėtojami ryšiai su profesionalais – asmenimis, daug pasiekusiais profesinėje srityje, pripažintais įvairiose šalyse ir galinčiais konkrečiais projektais prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo. Ji pridūrė, jog toliau siekiama stiprinti gerai organizuotas ir savo veikimo šalyje pripažintas užsienio lietuvių bendruomenes bei organizacijas, kurios gali suburti diasporą ir taip prisidėti prie bendrų tikslų siekimo.

Diskusijoje dalyvavo Airijos ambasadorė Lietuvoje Philomena Murnaghan, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, institucijų, įgyvendinančių „Globalios Lietuvos“ programą, Vilniaus miesto savivaldybės, akademinės bendruomenės, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai, taip pat  Lietuvos diasporos profesionalus jungiančios organizacijos „Globalios Lietuvos lyderiai“ atstovai bei valdybos nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius