Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 01 13, 09:22 Atnaujinta 2020 01 13, 10:13

Išėjus K.Bartkevičiui, griuvo valdančioji frakcija „Lietuvos gerovei“: sumažėjo koalicija

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius paliko valdančiojoje koalicijoje esančią frakciją „Lietuvos gerovei“, ir ši grupė parlamente iširo. Apie tai pranešta pirmadienį per Seimo posėdį.
Kęstutis Bartkevičius
Kęstutis Bartkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Frakcija sudaroma mūsų statuto pagrindu iš septynių narių, nelikus septynių narių, frakcija neegzistuoja ir visi nariai tampa Seimo narių Mišrios grupės nariais, kol nebus sukurta kita frakcija“, – paskelbė Seimo pirmininko pavaduotoja R.Baškienė.

Apie tai, kad K.Bartkevičius paliks frakciją, jos seniūnas Vytautas Kamblevičius 15min teigė sužinojęs pirmadienį prieš Seimo posėdį.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius

„Šiandien ryte be 5 min. 9 val. sako: man liepė R.Žemaitatis (buvęs politikų bendražygis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis – 15min) padėt pareiškimą ir aš išeinu iš frakcijos. Jis žaidė dvigubą žaidimą: buvo su mumis frakcijoje, bet buvo likęs R.Žemaitaičio pavaduotoju ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariu“, – priežastis, kodėl K.Bartkevičius, jo manymu, frakciją paliko, aiškino V.Kamblevičius.

Anot jo, K.Bartkevičius norėjo tapti ekonomikos ir inovacijų ministru: „Bet kadangi ekonomikos ministro [posto] jam nesiūlo, jis ir iškeliavo.“

V.Kamblevičius žadėjo imtis veiksmų – esą greitu metu frakcija „Lietuvos gerovei“ atsikurs.

„Nieko, nieko, atstatysim. Čia ne problema. Aš visiškai neišgyvenu. Bus ta frakcija – čia tik dienų klausimas“, – kalbėjo politikas, tačiau kur ieškos frakcijai sukurti trūkstamo nario, neatskleidė.

Žlugus frakcijai „Lietuvos gerovei“, valdantieji formaliai nebeturi daugumos, teigė valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis, tačiau, anot jo, „balsų prasme niekas nepasikeitė“.

„Tai reiškia, kad koalicija dabar sumažėjo tiek žmonių, kiek buvo jų frakcijoj, koks bus sprendimas frakcijos, ar ji atsikurs, aš nežinau, bet balsų prasme jokio skirtumo neatsitiko, tie žmonės nepakeitė savo nuomonės“, – BNS sakė politikas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Vienas žmogus, kuris išėjo, net ir tas balsuoja su valdančiąją dauguma, dėl to nemanau, kad čia problema“, – pridūrė valdančiųjų „valstiečių“ vadovas.

K.Bartkevičius, anot partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, iš frakcijos išstojo atsižvelgdamas į „tvarkiečių“ valdybos sprendimą.

„Buvo valdybos sprendimas, rekomendacija, kad pasibaigus rudens-žiemos sesijai, pasibaigus koaliciniam susitarimui, partijos nariui rekomenduojama nebedalyvauti šitoje frakcijoje“, – 15min pasakojo Seimo narys.

Anot jo, K.Bartkevičius kartu su „tvarkiečiais“ žada dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose: „Jis yra pirmasis pavaduotojas, ruošiasi pilnu pajėgumu rinkimams šių metų rudenį dėl vienmandatės apygardos ir dėl daugiamandatės, [dalyvauja] rinkiminės programos rengime.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

Frakcijai „Lietuvos gerovei“ priklausė ir narystę partijoje „Tvarka ir teisingumas“ sustabdęs Algimantas Dumbrava, pasakojo R.Žemaitaitis. Tad, politiko teigimu, laukiama ir jo sprendimo.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ anksčiau bendradarbiavo su valdančiąja koalicija, tačiau partnerystės sutartis, iširus frakcijai, nutrūko.

Su K.Bartkevičiumi 15min kol kas nepavyko susisiekti.

K.Bartkevičius palikęs valdančiąją frakciją „Lietuvos gerovei“ tapo Seimo narių Mišrios grupės nariu.

Šios grupės atstovais automatiškai tapo ir visi griuvusios „Lietuvos gerovei“ nariai.

Ši frakcija turėjo septynis atstovus – minimalų narių skaičių frakcijai sudaryti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min