Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsibėgėja gatvių apšvietimo renovacijos ir modernizavimo darbai

Šaltinis: 15min
0
A A

Karmėlavos, Samylų, Garliavos ir Garliavos apylinkių, Neveronių seniūnijose šiuo metu intensyviai vyksta gatvių apšvietimo renovacijos ir modernizavimo darbai. Dalyje gatvių jau pakeisti šviestuvai, ir gyventojai bei eismo dalyviai jau pajuto skirtumą – tapo šviesiau ir saugiau. Netrukus darbai prasidės ir kitose seniūnijose.

Praėjusių metų lapkričio 27 dieną Kauno rajono savivaldybė ir UAB ,,Elgamos šviesa“ pasirašė Kauno rajono savivaldybės seniūnijų gatvių apšvietimo renovacijos ir modernizavimo darbų sutartį. Bendra sutarties kaina – per 10 milijonų 516 tūkstančių litų. Pirmajame etape – iki šio mėnesio pabaigos – planuojama pakeisti 995 senus šviestuvus, o iki rudens pradžios - 3985 šviestuvus, teigiama Kauno rajono savivaldybės pranešime spaudai.

2008 metų kovo 6 dieną Kauno rajono taryba pritarė Savivaldybės seniūnijų gatvių apšvietimo renovacijos projektui, įpareigojo Savivaldybės administraciją nuo 2009 m. numatyti lėšų ir finansavimo šaltinius projektui įgyvendinti, rengiant Savivaldybės biudžeto projektus bei teisės aktų nustatyta tvarka pradėti organizuoti veiklą, susijusią su projekto įgyvendinimu. Praėjusiais metais buvo atlikta ,,Kauno rajono savivaldybės seniūnijų gatvių apšvietimo renovacijos ir modernizavimo galimybių studija“.

,,Surinkus ir išnagrinėjus duomenis apie esamą gatvių apšvietimo tinklo padėtį, kurią pateikė seniūnijos, darytina išvada, kad Kauno rajono gatvių bendra apšviestumo kokybė yra gerokai prastesnė, nei reikėtų analogiško socialinio ir ekonominio išvystymo lygio rajonui. Technologiškai atnaujinus Kauno rajono gyvenviečių gatvių apšvietimo sistemą, būtų pasiektas ne tik aukštesnis patogumo ir saugumo lygis, bet ir didesnis taupyti poreikis. Kauno rajono gatvėms apšviesti daugiausia naudojami pasenę, neekonomiški, seno tipo gyvsidabrio lempų šviestuvai“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Pasak mero, prasčiausia padėtis Babtuose, Zapyškyje, Raudondvaryje ir Garliavos apylinkių seniūnijoje.

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Egidijus Katilius sakė, kad Kauno rajono seniūnijose, atsižvelgiant į gyvenviečių plėtros poreikius, ateityje reikėtų numatyti centrinės valdymo sistemos su galios reguliavimu įrengimą. Tokia valdymo sistema leistų reguliuoti apšvietimo intensyvumą, nustatyti įvairų prigesinimo lygį, taupant elektros energijos sąnaudas pagal realius paros ir sezono poreikius.

Daugiau informacijos gali suteikti Kauno rajono savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Egidijus Katilius tel. 30 55 48, 8 686 52 536.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min