TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsigaliojo pataisos, įteisinančios baudžiamąją atsakomybę už „teroristines“ keliones

Teisingumo ministerija
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Teisingumo ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsigaliojo Teisingumo ministerijos parengtos ir Seime priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos, įteisinančios baudžiamąją atsakomybę už atvykimą į Lietuvą ar keliones į kitas užsienio valstybes teroristiniais tikslais. Už tai numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų, praneša ministerija.

„Nustatyti tokią baudžiamąją atsakomybę Lietuvą įpareigoja Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucija ir Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos Papildomo protokolo nuostatos bei neseniai priimta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva“, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Baudžiamojon atsakomybėn bus traukiami asmenys, kurie atvyko į Lietuvą arba vyko į kitą valstybę, siekdami rengti, vykdyti ar dalyvauti teroristiniame nusikaltime, taip pat rengti teroristus, mokytis teroristiniais tikslais. Baudžiamoji atsakomybė būtų taikoma ir už kelionę į kitą valstybę, siekiant dalyvauti teroristinės organizacijos veikloje.

Bausmės sulauks ir tie asmenys, kurie, siekdami gautas žinias ar įgūdžius panaudoti teroristiniais tikslais, sistemingai rinko specialių žinių arba įgijo specialių įgūdžių, būtinų teroristiniam nusikaltimui rengti, daryti arba dalyvauti teroristiniame nusikaltime.

Tačiau ši atsakomybė būtų taikoma tik už sistemingą informacijos rinkimą ar jo įgijimą. Nusikaltimu nelaikomi pavieniai apsilankymai interneto puslapiuose, atsitiktinės knygos įsigijimas ar perskaitymas smalsumo tikslais. Be to, visais atvejais reikėtų įrodyti, kad informacija renkama siekiant gautas žinias ar įgūdžius panaudoti teroristiniais tikslais.

Kodekso pataisomis taip pat aiškiai ir tiesiogiai uždraudžiamas ne tik pavienių teroristų, bet ir teroristinių organizacijų finansavimas bei parama asmenims ar grupėms, kurios verbuoja, rengia teroristus ar kitaip dalyvauja teroristinėje veikloje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min