TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Simonaitytės premija – aktorei V.Kochanskytei

Aktorei Virginijai Kochanskytei įteikta I.Simonaitytės vardo premija.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Virginijai Kochanskytei įteikta I.Simonaitytės vardo premija.
Šaltinis: 15min
0
A A

25-oji rašytojos Ievos Simonaitytės premija įteikta aktorei Virginijai Kochanskytei. Pirmąsyk ši premija įteikta ne už knygą, o už literatūrinę kompoziciją, dedikuotą I.Simonaitytei ir išleistą kompaktiniame diske „Ak, buvo visko“.

I.Simonaitytės viešoji biblioteka premiją tradiciškai įteikė minint Mažosios Lietuvos rašytojos gimimo dieną. Šią premiją jau yra gavę Gintaras Grajauskas, Rimantas Černiauskas, Bernardas Aleknavičius, Aleksandras Žalys, Daiva Kšanienė ir kiti. 

Šiais metais, pasitinkant 114-ąsias rašytojos gimimo metines, buvo apgailestaujama, kad I.Simonaitytės kūrinių nebeliko moksleivių mokymo programose. Mokiniams nebeprivaloma susipažinti nei su „Viliumi Karaliumi“, nei su „Aukštujų Šimonių likimu“.

1997-aisiais parengusi programą, dedikuotą I.Simonaitytei, V.Kochanskytė buvo pakviesta įrašyti ir kompaktinę plokštelę. Joje skamba ir pačios rašytojos balsas, jos prisiminimai apie mylimą Klaipėdą. 
„15min“ kalbino aktorę V.Kochanskytę iš karto po premijos įteikimo. 
 
– Gavusi šią premiją prisipažinote, kad dabar jaučiatės tikra klaipėdiete. Ar tai lėmė būtent premijos gavimas?
– Labai džiugu, kad esi pastebėtas, ir dar su meile. 
 
– Kokį I.Simonaitytės įvaizdį jūs pati dabar esate susikūrusi? 
– Apie ją sklando daug mitų ir legendų, esą rašytoja buvo pikta, atžagari. Žmogaus gyvenimas nutolsta, lieka iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos. 
Kai mane pakvietė parengti tą programą, aš vėl ėmiau skaityti jos kūrybą. Ne prisiminimus, o jos pačios kūrinius. Knygose ją radau žaižaruojančią, aistringą, ekstravagantišką, kūrybingą asmenybę. Tik paskui paskaičiau, kas ką rašė monografijose ir prisiminimuose. Ji man pasirodė fantastiška asmenybė ir davė gyvenimišką pamoką. Juk ji pati teigė, kad prieš ją buvo viskas, net Dievas! Nepaisant to, ji sukūrė save, savo kūrybos pasaulį. Tai buvo išdidi, drąsi moteris. Aš iš jos gavau veržlumo, kūrybingumo pamokų. 
 
Metai dar tik prasidėjo, o jau sulaukėte tokio svaraus įvertinimo. Kokie darbai jūsų laukia šiais metais? 
– I.Simonaitytės premija Vakarų Lietuvoje – labai svarbi. Džiaugiuosi, kad prieš Naujuosius metus sulaukiau kvietimo filmuotis naujame lietuviškame seriale „Pavogta laimė“. Jau senokai nebuvau scenoje, kine. Tad man tai didelė laimė. Dirba puiki komanda, labai smagu sutikti savo kartos aktorius. Kelionės ir galimybė vaidinti – didelis džiaugsmas. 
Beje, šiais metais minėsime šimtąsias M.K.Čiurlionio mirties metines bei šimtąsias Czesławo Miloszo gimimo metines. Esame parengę teatralizuotą projektą drauge su Petru Venslova ir dainininku Liudu Mikalausku. Drauge lankysimės įvairiuose Lietuvos miestuose. 
Mano vyras (skulptoriaus Arūnas Sakalauskas – red.) sako: „Na, ir kas tas artisto darbas – oro virpinimas.“ Tačiau atlygis čia gaunamas iš karto. Ir tai didžiausias džiaugsmas. 
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min