Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsimylėjęs operetę – baritonas Rekys

„Nesu tinkamas operai. Keletą kartų bandžiau, bet paskui nusprendžiau, kad neverta – aš esu operetės žanro žmogus“, - įsitikinęs beveik 100 vaidmenų Muzikiniame teatre sukūręs baritonas M.Rekys.
15min.lt/Eriko Ovčarenkos nuotr. / „Nesu tinkamas operai. Keletą kartų bandžiau, bet paskui nusprendžiau, kad neverta – aš esu operetės žanro žmogus“, - įsitikinęs beveik 100 vaidmenų Muzikiniame teatre sukūręs baritonas M.Rekys.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sekmadienį Kauno valstybiniame muzikiniame teatre skambės sveikinimai. Juos kolegos ir gerbėjai žers ilgamečiam teatro artistui, baritonui Mykolui Rekiui, tą vakarą minėsiančiam net dvi garbingas sukaktis – 70-ies metų ir 45-erių metų veiklos teatre jubiliejus.

Daugiau nei 80 vaidmenų šiame teatre sukūręs artistas jubiliejui skirtame vakare pasirodys operetėje „Silva“. Joje M.Rekys yra įkūnijęs net keletą herojų, paskutinis, kurį iki šiol atlieka scenoje, – Ferio.

Tikras džentelmenas

„Pamatysi, jis tikras džentelmenas. Nepaisant savo amžiaus, dar moka pavergti moteris“, – perspėjo į pokalbį su M.Rekiu išlydėjusi pažįstama. Jos žodžiai išsipildė: pasisveikindamas artistas pakšteli į ranką, kalbėtis vedasi į teatro bufetą, o pokalbiui pasibaigus reikalauja, kad už kavą būtinai mokėtų jis – juk vyras turi vaišinti moterį.

Mano jaunystės paslaptis paprasta: nė dienos – be mankštos ir maldos. Sakė M.Reklys.

Nors ką tik įžengė į 8 dešimtį, baritonas M.Rekys atrodo mažai pasikeitęs ir primena tą patį žvitriaakį ir galantišką scenos džentelmeną, apie kurį man pasakojo mama, studijų metais dažnai lankydavusis Muzikiniame teatre.

„Mano jaunystės paslaptis paprasta: nė dienos – be mankštos ir maldos. Pailsėti sau leidžiu tik sekmadienį. Mankštinuosi namuose ir lauke bet kokiu oru. Todėl sveikata dabar nesiskundžiu ir neblogai atrodau“, – sakė anksčiau du infarktus patyręs baritonas. Pamaldus artistas pastaraisiais metais kartais bažnyčiose ne tik meldžiasi, bet ir gieda.

Daug ir noriai apie savo kurtus vaidmenis šnekantis M.Rekys santūresnis tampa prakalbus apie asmeninį gyvenimą. Jis, kaip ir daugelis scenos žmonių, sudėtingas: su pirmąja žmona, to paties Kauno teatro balerina, keliai išsiskyrė po kelerių metų, praleistų kartu, antroji – taip pat iš Muzikinio teatro. Vida Rekienė – ilgametė teatro vokalo repetitorė, taip pat vertėja, išvertusi ne vieną operečių libretą.

Nebijo vaidinti antrame plane

Karjerą pradėjęs kaip choro narys, M.Rekys netruko patraukti režisierių akį ir greitai „pakilo“ į solistus. „Matyt, įžvelgė kažką, matė, kad noriu ir galiu dainuoti kaip solistas. Mano mėgiamiausios – operetės, miuziklai. Operose dainuoti nepatiko. Matyt, esu ne tas tipažas. Nelabai ir sekėsi“, – neslėpė M.Rekys. Paprašytas įvardinti jam pačiam labiausiai įstrigusį vaidmenį, artistas prisiminė Rusijos režisieriaus Genadijaus Ansimovo Kaune statytą miuziklą „Lošimas“, kuris buvo sukurtas pagal rusų klasiko Aleksandro Suchovo-Kobylino komediją „Krečinskio vedybos“. Miuzikle M.Rekys atliko ryškų personažą – lošėją ir donžuaną Krečinskį.
Visą būrį pagrindinių herojų įkūnijęs artistas tvirtino didelio smūgio nepajutęs, kai pradėjo tegauti pasiūlymus vaidinti antraplanius herojus: „Savu laiku buvau pagrindinis herojus, o dabar – tarnas, dėdė, durininkas. Nereagavau skausmingai, nes suprantu, kad metai daro savo. Negali 60-metis vaidinti jauno kavalieriaus su į anūkes tinkančia partnere“.

Visą gyvenimą teatre dirbęs M.Rekys neslepia, kad jei ne ši veikla, greičiausiai dirbtų proziškesnį darbą. „Būčiau santechniku. Prieš pradėdamas studijuoti muzikos ir vokalo, kelis metus dirbau šį darbą. Būtent tada supratau, kad fizinio darbo nelabai norėčiau dirbti“, – juokėsi M.Rekys.

Baritono M.Rekio kūrybinės veiklos sukakčiai skirtas spektaklis – operetė „Silva“ Muzikiniame teatre bus rodoma sekmadienį 18 val.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min