Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsisuko „Vėjo malūnėlis“

Festivalis „Vėjo malūnėlis“ įsisuko Žvejų rūmuose.
V.Ražaitytės nuotr. / Festivalis „Vėjo malūnėlis“ įsisuko Žvejų rūmuose.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos Žvejų rūmai jau antra diena netyla nuo jaunimo šurmulio – įsibėgėjo festivalis „Vėjų malūnėlis“.

Pirmasis „Vėjo malūnėlis“ surengtas 1991 m. Klaipėdos Dramos teatre. Dalyvavo kolektyvai iš Klaipėdos, svečiai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Švedijos.

Tais pačiais 1991-aisiais Klaipėdoje Antano Milinio ir gerų žmonių pastangomis įkuriamas jaunimo
„Aušros“ teatras, o festivalį nutarta organizuoti kas dvejus metus ir šiemet „Vėjo malūnėlis“ sukasi jau dešimtą kartą.

Festivalio idėja – į vieną vietą surinkti geriausius Klaipėdos miesto jaunimo teatrų kolektyvus, kad mokyklų bendruomenės ir teatrų būreliai ateitų pasisemti patirties iš geriausiųjų.
„Aušros“ teatre dirba gerai žinomi režisieriai – Antanas  Milinis, Edita Milinienė, Živilė Dargytė, Ilona Stančikienė, Mindaugas Valiukas ir kt.

Seniausieji ir ištikimiausieji teatro draugai – M. Gorkio mokyklos teatro „Maska“ siela Galina Semionova, Žaliakalnio gimnazijos šviesulys, teatro „Otrada“ režisierė Svetlana Vasičkina, Ąžuolyno gimnazijos teatro studijos „Erdvė“ režisierė ir renginių organizatorė Audrà Lenkauskienė, Klaipėdos jaunimo centro teatro „Svajonė“ režiserė Mira Kolaitytė ir vaidybos studijos „Trepsė“ režisierė Rimutė Svytytė.

Dalyvauja ir patys seniausi „Malūnėlio" partneriai – Seinų kultūros namų teatras „Atame“, kolegos iš Ignalinos ir Jurbarko.

Šių metų „Vėjo malūnėlis“ po savo sparnais priglaudė ir tarptautinį tęstinį teatro projektą „Interreg“ – su šūkiu – „Teatras – menas be sienų, prekė be muito“, kuriame dalyvauja teatrai iš Elblongo (Lenkija) ir Kaliningrado (Rusija), ir šiuolaikinio šokio festivalį „Čia ir dabar“, kurį organizuoja „Aušros“ choregrafijos mokytoja Jolita Merinienė.

Festivalis tęsiasi ir antradienį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min