Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 21

Įsivaikinusi lietuvį Simą amerikiečių šeima pagaliau pajuto pilnatvę

Šiaurės Dakotos miestą Mainotą penkiametis Simas nuo šiol galės vadinti tikraisiais namais. Nuo gimimo lietuviškuose globos namuose augęs Dauno sindromu sergantis vaikas papildė amerikiečių Kevino ir Paulos Burckhardų šeimą. Be to, jis jau spėjo tapti televizijos veidu, nes vietinis kanalas parengė siužetą apie sėkmingą Simo kelionę pas įtėvius.
Burckhardų šeima
Burckhardų šeima / "KXnews" stopkadras

Televizija „Kxnet“ pasakoja, kad Simas į naujuosius namus atvyko tik šią savaitę. Čia jis buvo supažindintas su naujais savo broliais ir seserimis. Iki Simo Burckhardai jau augino penkis vaikus – Elizabethą, Samą, Gracę, Bellą ir Nolą.

Tačiau kažko namuose vis tiek trūko. Pilnatvę šeima sako pajutusi tik tuomet, kai parsivežė Simą.

„Mes turėjome puikią šeimą su penkiais vaikais, tačiau jautėme, kad Nolas turėtų turėti mažesnį broliuką, kad turėtų su kuo dalintis kambariu visą gyvenimą“, – televizijai pasakojo K.Burckhardas.

„KXnews“ stopkadras/Kevino ir Paulos Burckhardai
„KXnews“ stopkadras/Kevinas ir Paula Burckhardai

Nori paskatinti ir kitus

Simo kelionė į Ameriką prasidėjo gegužės 24 dieną. Tuomet Paula ir Kevinas pradėjo savo mėnesį trukusią įvaikinimo procedūrą Lietuvoje.

Jų teigimu, su sūnumi abipusė meilė užsimezgė nuo pat pirmojo susitikimo.

„Jis bėgo taip greit, kaip tik įstengė, ir bėgo tiesiai pas mus“, – su ašaromis akyse pasakojo Simo įtėvis. Tačiau netrukus atsiduso ir pridūrė: „Nesakau, kad įsivaikinti lengva. Taip nėra, bet tikrai verta tai padaryti.“

„KXnews“ stopkadras/Simas
„KXnews“ stopkadras/Simas

Keturi iš šešių Burckhardų vaikų serga Dauno sindromu, tačiau tėvai ligų nesureikšmina. Pasak jų, tokiems vaikams tiesiog labai maža tikimybė būti priglaustiems savo gimtosiose šalyse. Dažniausiai jie taip ir užauga socialiniuose globos namuose.

Todėl Burckhardai kviečia ir kitus įtėvius pagalvoti, ar negalėtų priglausti ligotų vaikų ir parodyti visam pasauliui, kad neįgaliųjų negalima atstumti.

„Jei mūsų poelgis padės nors kam nors kitose valstybėse suprasti ir priimti savo vaikus, gal jie nuspręs jų nepalikti“, – kalbėjo P.Burckhard.

Dokumentus tvarkėsi mėnesį

Įsivaikinti Simą, pasak amerikiečių, nebuvo labai lengva. Lietuvoje jiems teko praleisti beveik mėnesį, kad susitvarkytų visus dokumentus, būtų patikrinti, ar yra tinkami įtėviai ir galiausiai gautų leidimą Simą išsivežti į jo naujuosius namus.

„KXnews“ stopkadras/Simas su Įtėviais
„KXnews“ stopkadras/Simas su įtėviais

Galutinis leidimas įsivaikinti buvo atšvęstas pagal visas amerikietiškas tradicijas – „McDonald's“ užkandinėje.

„Tai buvo pirmasis Simo apsilankymas „McDonald's“. Toks sutapimas, kad mano pirmasis darbas penkiolikos irgi buvo „McDonald's“, – juokėsi K.Burckhardas.

Dabar Simas jau Amerikoje ir bus sotus ne tik maistu, bet ir meile. Anksčiau gyvenęs kambaryje kartu su kitais penkiais vaikų globos namų auklėtiniais, nuo šiol Simas turės savo erdvę. Akivaizdu, kad ir didelėje šeimoje jis jau pritapęs ir radęs savo vietą.

Istoriją apie Simo įvaikinimą parodė JAV televizija
KXNet.com - Bismarck/Minot/Williston/Dickinson-KXNEWS,ND

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius