Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 gegužės 18d. 10:00

Įsižeidę Panevėžio priemiesčio gyventojai reikalauja, kad Juozo Miltinio dramos teatras atsiprašytų, kad jų gyvenvietę sutapatino su prasigėrusiu kaimu

Panevėžio J.Miltinio dramos teatras
BFL nuotr. / Panevėžio J.Miltinio dramos teatras
Panevėžio priemiesčio Liūdynės gyventojai reikalauja, kad Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras, prasigėrusio kaimo prototipu pasirinkęs jų gyvenvietę, atsiprašytų.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, prieš porą mėnesių Panevėžyje pastatytas naujas spektaklis – Germano Grekovo „Hanana, kelkis ir eik“. Kad vaidinimas neva būtų suprantamesnis publikai, scenoje rodyto prasigėrusio kaimo prototipu teatralai teigė pasirinkę Panevėžio priemiestį Liūdynę. Tačiau scenoje ištartas šis vietovardis taip įskaudino gyvenvietės žmones, kad jie pareikalavo, jog teatras viešai atsiprašytų už tokį pažeminimą. Jo nesulaukę priemiesčio gyventojai užtarimo kreipėsi į Kultūros ministeriją, nes šį akibrokštą padarė jai pavaldus teatras.

Kultūros viceministras, buvęs operos solistas Deividas Staponkus Juozo Miltinio dramos teatro ir Liūdynės gyventojų konfliktą vadina nesusipratimu. Vis dėlto gyvenvietės žmonių interesus gynusiam Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui išsiųstame D.Staponkaus pasirašytame rašte teigiama, kad spektaklio kūrėjai tinkamai neįvertino, kokią reakciją gali sukelti per spektaklį ištartas vietovės pavadinimas. Pabrėžiama, kad Kultūros ministerija reiškia susirūpinimą dėl susiklosčiusios padėties, o teatro kolektyvą prašo būti subtilesnį ir jautresnį.

Merui atsiųstame rašte patikinta, kad ministerijos atstovai stebės, kokiomis priemonėmis teatralai taisys padėtį.

Merui atsiųstame rašte patikinta, kad ministerijos atstovai stebės, kokiomis priemonėmis teatralai taisys padėtį.

Dienraščio paprašytas įvardyti minėtas „priemones“, kultūros viceministras D.Staponkus atsakė, kad konflikto sprendimo ir atsiprašymo būdą turės pasirinkti teatralai. Esą tai jau paties teatro reikalas.

Liūdynės interesus ginanti bendruomenės pirmininkė Laima Ivanovienė dienraštį patikino, kad jos ir gyvenvietės žmonių nuoskauda dėl viešo pažeminimo net praėjus porai mėnesių nesumažėjo. Pirmininkė pasakojo, kad Panevėžio dramos teatro vadovas Romualdas Vikšraitis kelis gyventojus vis kvietė žiūrėti vaidinimo ir kad Liūdynės pavadinimas jau nebeminimas. Vis dėlto liūdyniškiai surinko parašus ir pareikalavo, kad teatralai viešai atsiprašytų. Liūdynės gyventojų reikalavimui pritarė ir meras P.Zagunis.

„Žiniasklaidai pristatydami spektaklį teatro atstovai atvirai pasakojo, kad mūsų gyvenvietę pasirinko prasigėrusio kaimo prototipu. Todėl manau, kad teisinga reikalauti atsiprašyti per visas žiniasklaidos priemones“, – sakė ir L.Ivanovienė.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovas R.Vikšraitis antradienį dienraščiui nepaaiškino, kaip žada atsiprašyti atvirai įžeistų Liūdynės gyventojų ir tikino kultūros viceministro rekomendacijos tai padaryti negavęs.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:11
10:24
04:58

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min