Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 18, 06:57

Iškėlus „Meridiano“ bures, Klaipėdoje bus paskelbta jūrinio sezono pradžia

Klaipėdos miesto simbolis burlaivis „Meridianas“ trečiadienio vakarą tradiciškai pakels bures ir paskelbs naujo jūrinio sezono pradžią.
„Meridianas“ išskleidė naujas bures
„Meridianas“ / A.Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Kaip pranešė viešoji įstaiga „Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas“, istoriniu jūrinio paveldo eksponatu po atviru dangumi tapęs „Meridianas“ po laivo rekonstrukcijos 2012-2013 metais savo burėmis uostamiestį papuoš devintą vasarą iš eilės.

Burių pakėlimo ceremonija taps įžanga ir į kitus jūrinius renginius, kurie vyks Klaipėdoje.

Gegužės 20-ąją minima Europos jūros diena, o kartu su ja sugrįžta pramoginės navigacijos sezoną atidarantis Klaipėdos laivų paradas.

1948 metais Suomijoje pastatyta barkentina „Meridianas“ pagal savo pirminę paskirtį buvo Klaipėdos jūreivystės mokyklos mokomasis laivas, jame jūrinės praktikos sėmėsi daugybė Lietuvos jūrininkų ir kapitonų.

Šis ryšys išlaikomas ir burlaiviui stovint prie krantinės. Kasmet „Meridiano“ bures kelia Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) studentai. Taip bus ir šiemet, ceremonijoje planuoja dalyvauti ir mokyklos vadovai.

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, tvirti ryšiai yra palaikomi ir su Jūrų kapitonų asociacija, dalis kurios narių pirmąją jūrinę praktiką įgijo būtent „Meridiane“.

Trečiadienį, 18 valandą rengiama burių pakėlimo ceremonija nebus vienintelė šį sezoną. Klaipėdai minint 770 metų sukaktį, šiuo metu yra ruošiamas naujas burių komplektas, skirtas įamžinti šį miesto jubiliejų. Jos bus pakeltos vasarą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min