Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje iškilmingai atverti Valdovų rūmai

Valdovų rūmai atverti lankytojams
Mato Dauginio/15min.lt nuotr. / Valdovų rūmai atverti lankytojams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio popietę iškilmingai atidaryti Valdovų rūmai. Šventės svečių sugužėjo pilnas Didysis rūmų kiemas. Ceremonijoje dalyvavo aukščiausi valstybės vadovai, užsienio svečiai.

Sveikinimo žodį tardama valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė teigė besitikinti, kad Valdovų rūmai taps kiekvieno lietuvio rūmais, kad stiprins pasididžiavimo savo šalimi ir jos istorija jausmą.

„Valstybės diena – tai simbolinė diena, kai galime atidaryti mūsų Valdovų rūmus. Valdovų rūmai – tai mūsų valstybingumo simbolis“, – teigė prezidentė.

Anot jos, nuo Gedimino laiškų iki dabar Lietuva buvo atvira Europai ir išreiškė viltį, kad atstatyti Valdovų rūmai, kaip ir stovėjusieji čia anksčiau, taps kultūros, meno ir politikos centru.

Ir vienijo, ir pykdė

Prie Valdovų rūmų atstatymo smarkiai prisidėjusios Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Regina Narušienė susirinkusiems pasakojo, kaip gimė idėja rūmus atkurti, kaip pirmąjį dolerį rūmų atstatymo fondui skyrė Sibiro lietuvių bendruomenės pirmininkas, ir dalijosi džiaugsmu, kad pagaliau pavyko tai padaryti.

„Valdovų rūmai yra mūsų visų dvasinės santalkos vieta. (...) Tai visus pasaulio lietuvius vienijantis židinys. Čia – mūsų Lietuva“, – sakė ji.

Tuo tarpu dainininkė Veronika Povilionienė priminė, kad niekas Lietuvoje nekėlė ir tiek pykčio, kiek Valdovų rūmų atstatymas. Esą pensininkai norėjo rūmus po plytą išnešioti, tačiau atvykę ir juos pamatę tuoj pat persigalvodavę.

Rūmų direktorius Vydas Dolinskas sveikindamas susirinkusiuosius sakė, kad į Valdovų rūmus šiandien grįžo istorija, ir išreiškė viltį, jog jokie priešai niekada šių rūmų nebenugriaus.

„Mes grąžiname tai, ką buvome praradę“, – sakė jis.

Žodis buvo suteiktas ir „Panevėžio statybos tresto“ direktoriui Dariui Gecevičiui, kuris simbolinį rūmų aktą įteikė V.Dolinskui.

A.Brazauskui – plojimai

Atidarymo iškilmėse surengta integruota vizualinė-muzikinė-literatūrinė-koncertinė programa, primenanti kunigaikščių laikus, Valdovų rūmų istoriją. Padėkota visiems, daugiausia nuveikusiems, kad rūmai būtų atkurti.

Skaitant padėką prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui publika ėmė garsiai ploti.

V.Povilionienė Valdovų rūmų kieme traukė lietuvių liaudies dainas, kūrinius pagal Maironio žodžius ir kvietė visus renginio svečius dainuoti kartu. Iškilmėse dar pasirodė atlikėjai Augustė Vedrickaitė ir Vaidas Baumila, muzikantai Petras ir Dominykas Vyšniauskai, Vaclovo Augustino vadovaujamas choras „Jauna muzika“ bei Donato Katkaus vadovaujamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

Renginį vedė aktorius Rimantas Bagdzevičius.

A.Pilvelis pabučiavo ranką prezidentei

Ceremoniją baigė pro atvertus Valdovų rūmų vartus į kiemą įjoję raiteliai.

Kartu su jais į šventę įslinko leidėjas Algirdas Pilvelis. Jam pavyko netrukdomam prieiti prie aukščiausių valstybės pareigūnų. A.Pilvelis tiesė delną V.Adamkui, ministrams, o paskui įsidrąsinęs pabučiavo ranką ir prezidentei D.Grybauskaitei.

Kai kurie šventės svečiai itin stengėsi išsiskirti: Seimo narys Stasys Šedbaras su žmona pasipuošė barokiniais apdarais, Kultūros ministras Šarūnas Birutis su žmona apsivilko tautinius kostiumus.

Dar vienas koncertas Dižiajame rūmų kieme rengiamas vakare.

Lankytojai į Valdovų rūmus bus įleidžiami nuo sekmadienio 11 val. Bilieto kaina suaugusiesiems – 10 litų, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems – 5 litai. Vaikai iki 7 m. įleidžiami nemokamai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min