Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 7d. 06:00

Iškirsti medžiai abejingų nepaliko

Taip dabar atrodo Sereikiškių parkas
Taip dabar atrodo Sereikiškių parkas

Vilniaus Sereikiškių parke prasidėjusi rekonstrukcija ir jos metu kertami medžiai kai kuriems vilniečiams spaudžia ašaras. Projekto sumanytojai ramina, kad šie darbai neišvengiami, o juos baigus parkas bus atsodintas.

Į „15min“ kreipėsi skaitytoja Rita Karklytė, pasipiktinusi, kad Sereikiškių parke kertami medžiai. „Plakate prie vartų rašoma, kad kertami „menkaverčiai medžiai“. Tačiau ar gali būti dvidešimties liepų eilė, augusi parke apie 40–50 metų, jei ne daugiau, menkavertė?“ – retoriškai klausė skaitytoja R.Karklytė.

Sereikiškių parko-Bernardinų sodo rekonstrukcijos projektą kūrusios savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis tikino, kad medžiai tikrai buvo menkaverčiai.

„Liepos buvo susodintos taip, kad jų vainikai turėjo būti karpomi. Vėliau jie buvo visiškai apleisti, todėl medžiai vargo“, – teigė M.Pakalnis. Anot jo, po karų sukurta liepų alėja nė iš tolo neprimena gražiųjų Paryžiaus alėjų. „Čia alėja niekur neveda, nėra jokio objekto, jokio akcento, kaip Paryžiaus parkų alėjose. Ši alėja parką tiesiog skaido į dalis“, – sakė M.Pakalnis.
 

Projektą rengusi ekspertų komanda nusprendė panaikinti Sereikiškių parke po karo sukurtą sovietmečiui būdingą struktūrą ir atkurti XIX a. buvusį parką, kuris buvo suprojektuotas pagal dailininko A.Strausso projektą. „Dabar parkas suskaidytas dalimis, o po rekonstrukcijos jis taps vientisas, atkursime senąjį landšaftą“, – žadėjo M.Pakalnis.

Pašnekovo tvirtinimu, darbus numatyta baigti iki šių metų pabaigos. „Dabar valoma parko teritorija, tuoj bus pradėta gydyti augmeniją, sodinti, vėliau bus tiesiami takeliai ir inžineriniai tinklai“, – sakė M.Pakalnis.

Iš viso parke ketinama iškirsti apie 200 menkaverčių medžių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min