TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išlaidas savo veiklai ministerija sumažino daugiau nei 3 mln. litų

Donatas Jankauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / D.Jankauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, įvertinus nelengvą ekonominę ir finansinę padėtį valstybėje, ministerijos veiklai iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos šiais metais, palyginti su 2008 metais, buvo sumažintos 3 mln. 407 tūkst. litų – nuo 16 mln. 882 tūkst. iki 13 mln. 475 tūkst. litų.

Pranešime spaudai teigiama, kad ministerijai išlaikyti skirtos lėšos, įskaitant darbuotojų darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įmokų sumas, palyginti su praėjusiais metais, yra sumažintos 20,2 procento. Jau vien per šių metų pirmąjį pusmetį institucijai išlaikyti metų pradžioje skirtos lėšos buvo sumažintos 1 mln. 745 tūkst. litų.

„Šiandien, kai situacija šalyje yra dar sudėtingesnė nei metų pradžioje, institucijos veiklai skirtos lėšos naudojamos dar atsakingiau. Atsisakoma tų paslaugų ir prekių, kurios ekonomikos sunkmečio sąlygomis nėra būtinos, pavyzdžiui, komandiruotės, mokymai, tam tikros paslaugos“, – sakė ministras D.Jankauskas.

 Pirmiausia šiemet buvo sumažintos prekėms ir paslaugoms pirkti skirtos lėšos.

Pirmiausia šiemet buvo sumažintos prekėms ir paslaugoms pirkti skirtos lėšos. Kitaip tariant, atsisakyta anksčiau daugumos prenumeruotų spaudos leidinių, iki minimumo sumažintas kitų prekių ir paslaugų įsigijimas. Išlaidos prenumeratai sumažintos 70 (nuo 42 tūkst. iki 14 tūkst. litų), o kitoms prekėms ir paslaugoms – beveik 30 (nuo 644,1 tūkst. iki 471,5 tūkst. litų) procentų.

Beveik 33 proc. sumažintas ir komandiruočių skaičius. Valstybės tarnautojai vyksta tik į tuos renginius, kurie labai svarbūs. Asignavimus komandiruotėms per šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ministerija sumažino 40 procentų – nuo 294,2 tūkst. iki 177 tūkst. litų.  

Taip pat atsisakyta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos administracinio pastato, esančio A.Vivulskio gatvėje 11, fasado ir vidaus remonto darbų, kuriems buvo numatyta apie 800 tūkst. litų.

Iki minimumo – nuo 250 tūkst. iki 12 tūkst. litų – sumažintos ir lėšos investicijoms į ilgalaikį turtą. Buvo apkarpytos ir reprezentacijai skiriamos lėšos. Ministerija anksčiau tam galėjo išleisti iki 3 proc. lėšų iš savo biudžeto, nuo šiol – tik iki 0,7 procento.

Vykdydama Vyriausybės nutarimą, ministerija sumažino ir pradėjo optimizuoti ministerijos automobilių ūkį, todėl šiuo metu naudojasi tik 4 tarnybinėmis mašinomis. Likę automobiliai šiuo metu yra ruošiami parduoti aukcione.

Ministro D.Jankausko teigimu, dar griežtesnės taupymo politikos bus laikomasi kitais metais. Taupant bus paliestos ir anksčiau minėtos, ir visos kitos institucijos veiklos sritys. Atsižvelgiant į Finansų ministerijos parengtus planuojamus skirti asignavimus 2010 metams, ministerijos išlaidos, išskyrus darbo užmokesčio fondo lėšas ir investicijas, siūloma mažinti 55 procentais. Tokiu būdu siekiama sutaupantnuo  1 mln. 877,5 tūkst. iki 832,7 tūkst. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min