Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 10d. 08:07

Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas Lietuvoje švęs Kovo 11-ąją

Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas.

Kovo 11-osios proga Lietuvoje lankosi gausi Islandijos, pirmosios valstybės, pripažinusios atkurtą Lietuvos nepriklausomybę, delegacija.

Kartu su jau penktą kadenciją einančiu Islandijos prezidentu Olafuru Ragnaru Grimssonu atvyko ir jo žmona Dorit Moussaief, užsienio reikalų ministras Gunnaras Bragi Sveinssonas, o kartu ir buvęs užsienio reikalų ministras, aktyvus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo rėmėjas Jonas Baldvinas Hannibalssonas.

IX amžiuje vikingų sukurta valstybė didžiuojasi seniausiu pasaulyje parlamentu – Altingu, įkurtu dar 930 metais. Tiesa, nepriklausomybę Islandija užtvirtino tik 1944 metų birželio 17 dieną.

103 000 kvadratinių kilometrų turinčioje Islandijoje gyvena apie 326 tūkst. gyventojų. Tai rečiausiai apgyvendinta Europos valstybė.

Sostinė – Reikjavikas. Tai šiauriausia pasaulio sostinė. Vilnius – Reikjaviko miestas-partneris.

Nors 93 procentus salos gyventojų sudaro islandai, tačiau jau pakankamai žymi ir lenkų bendruomenė, kuri paskutiniame gyventojų surašyme užėmė 3,13 proc. populiacijos. Šiuo metu Islandijoje gyvena ir apie 800 lietuvių.

Islandija yra vienintelė NATO narė be pastovių savo valstybės karinių pajėgų. Salos saugumą užtikrina tik lengvai ginkluota karinė pakrantės apsauga ir joje pastoviai dislokuoti JAV kariniai daliniai.

2008 metais Islandija buvo viena iš pirmųjų valstybių, patyrusi pasaulio ekonominės krizės padarinius, kurių pasekmes jaučia dar ir iki šiol.

2008 metais Islandija buvo viena iš pirmųjų valstybių, patyrusi pasaulio ekonominės krizės padarinius, kurių pasekmes jaučia dar ir iki šiol.

Po 2013 metų valdžioje yra centro dešinės Nepriklausomybės partija ir centro Progresyvioji partija.

71 metų prezidentas O.R.Grimssonas laimi dar vienus prezidento rinkimus.

Jo įvaizdžio nesužlugdė net šalį ištikusi ekonominė krizė, nesutrukdžiusi laimėti penktųjų rinkimų iš eilės, kuriuose jis gavo beveik 53 proc. rinkėjų pasitikėjimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min