Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išleistas pašto ženklas Lietuvos narystei Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje paminėti

Pašto žėnklas „Lietuva – Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė“
Pašto žėnklas „Lietuva – Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva 2014 ir 2015 metais išrinkta viena iš 10-ies nenuolatinių Jungtinių Tautų saugumo tarybos narių. Šiam istoriniam įvykiui įamžinti Lietuvos paštas išleis naują pašto ženklą, kuris apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, liepos 12 dieną.

Tai bus pirmasis pašto ženklas, kuris bus išleistas dvigubu nominalu. Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmosios dienos vokas.

Pašto ženklą „Lietuva – Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė“ sukūrė dailininkė Evelina Paukštytė. Tai bus pirmasis pašto ženklas, kuris bus išleistas dvigubu nominalu. Pašto ženklo vertė bus pažymėta litais – 1,35 Lt ir eurais – 0,39 EUR. Naujasis pašto ženklas bus išleistas 160 tūkst. tiražu.

Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmosios dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba (angl. United Nations Security Council (UNSC)) – nuolat veikiantis vienas iš šešių svarbiausių Jungtinių Tautų padalinių. Saugumo Taryba yra atsakinga už tarptautinės taikos ir saugumo palaikymą.

Pirmasis Saugumo Tarybos susirinkimas įvyko 1946 m. sausio 17 d. Church House, Londone. Saugumo Tarybą sudaro 15 narių – 5 nuolatiniai ir 10 nenuolatinių. Penkios valstybės – Kinija, JAV, Prancūzija, Rusija ir Jungtinė Karalystė – yra nuolatinės Tarybos narės.

Dešimt nenuolatinių Saugumo Tarybos narių yra kasmet Generalinės Asamblėjos po penkerias valstybes renkami dvejų metų kadencijai taikant geografinį-regioninį principą: penkias valstybes renka Afrikos ir Azijos šalys, po dvi – Lotynų Amerikos ir Vakarų Europos šalys, vieną – Rytų Europos valstybės. Lietuva kartu su Čile, Jordanija, Čadu ir Nigerija išrinktos nenuolatinėmis narėmis 2014-2015 metų kadencijai.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min