Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išmoka teisėjai – 295 tūkst. litų

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus 3-iojo apylinkės teismo teisėja Anželika Šimaitienė pretenduoja į 295 tūkst. litų – tiek sudaro per kelerius metus jai nemokėta alga.

Šia istorija susidomėjo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jai į pagalbą pašaukta Generalinė prokuratūra, Teisėjų taryba, teisėjų etikos sargai, Finansų ministerija, rašo „Lietuvos rytas“.

Teisėjos A.Šimaitienės, kuri kaltinta dokumento klastojimu ir piktnaudžiavimu, įgaliojimus dar 2006 metų vasarį sustabdė tuometis prezidentas Valdas Adamkus. Įtarta, kad A.Šimaitienė 2002 metais su sekretore Jolanta Rutkauskiene suklastojo teismo posėdžio protokolą.

Jame buvo įrašyta, kad bylos dėl leidimo privatizuoti butą lengvatinėmis sąlygomis posėdyje dalyvavo ne tik tuo suinteresuota vilnietė, bet ir Vilniaus savivaldybės teisininkė.

Specialiosios tarnybos, kurios domėjosi šia byla dėl to, kad ji išnagrinėta įtartinai greitai, išsiaiškino, jog teisininkė posėdyje nepasirodė. Byla narpliota kone ketverius metus.

A.Šimaitienė kaltinimus neigė – esą nusižengė tik tuo, kad nepastebėjo sekretorės klaidos. Šių metų birželio mėnesį teisėją ir sekretorę Apeliacinis teismas išteisino, o prokurorai šio sprendimo nebeskundė.

A.Šimaitienei priklauso 295 tūkst. litų – tiek sudaro per teisinių batalijų metus teisėjai nemokėtas darbo užmokestis.

Liepos pradžioje generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą prašydamas, kad parlamentarai A.Šimaitienei grąžintų įgaliojimus. Kadangi Seimas dabar neposėdžiauja, D.Valys kreipėsi į prezidentę ir jai pranešė, kad A.Šimaitienė išteisinta dėl galimos nusikalstamos veiklos, tačiau kartu paprašė įvertinti, ar teisėja nepadarė drausminio nusižengimo.

Savo raštą D.Valys nusiuntė ir Teisėjų tarybai. Ji šį klausimą svarstė praėjusį penktadienį ir nusprendė pagalbos kreiptis į Teisėjų etikos komisiją.

Be to, Teisėjų taryba kreipėsi į Finansų ministeriją, kad ji rastų tą kone trečdalį milijono litų, nes 3-iasis sostinės apylinkės teismas jų neturi.

„Aš buvau kaltinama padariusi valstybei 6 tūkst. litų žalą. O kiek, be man nesumokėtų pinigų, kainavo visi posėdžiai, teismų darbas ir apskritai visa ši istorija? Absurdas, aš visiškai nebesuprantu, kas čia dedasi. Esu pakabinta ore ir man net niekas nepraneša, ką daro. O juk tuojau sukaks terminai, kai turi būti priimti kokie nors sprendimai“, – sakė A.Šimaitienė.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min