Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 6d. 17:53

Ispanijos karaliai vilniečiams daug dėmesio neskyrė

Lietuvoje valstybinį vizitą pradėjo Ispanijos monarchų pora.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvoje valstybinį vizitą pradėjo Ispanijos monarchų pora.

Nuo trečiadienio dviejų dienų vizito į Lietuvą atvyko Ispanijos karališkoji pora – karalius Juan Carlos I ir karalienė Sofija.

Pavakare prie Prezidentūros buvo numatytas karališkosios poros pasisveikinimas su Lietuvos žmonėmis. Pažiopsoti į tikrus karalius susirinko nedidelė, 300-400 žmonių minia. Prieš atvykstant Ispanijos ir Lietuvos vadovų delegacijai, susirinkusieji gėrėjosi garbės sargybos pasirodymu – pasitempę karinių pajėgų atstovai atliko parodomąją žygiuotę bei trimis salvėmis pagerbė užsienio svečius.

Pati karališkoji pora aikštėje užtruko porą minučių: pamojavo aikštės pakampėse išsirikiavusiems žmonėms ir pranyko už Prezidentūros durų.

„Mus, studentus, į renginį pakvietė Ispanijos ambasada. Rytoj taip pat susitiksime su karaliumi universitete. Aš niekada nemačiau nei karaliaus, nei karalienės realybėje – čia, Lietuvoje, juos pirmą kartą pamačiau gyvus. Buvo tikrai smagu“, – greitakalbe žodžius bėrė studentas Horacijus iš Valencijos, Lietuvoje studijuojantis pagal Erazmus mainų programą.

Kiek kitokios nuomonės laikėsi mūsų tautiečiai – dvi pensinio amžiaus moteriškės Aldona ir Angelė. „Nuvylė, kad nepriėjo prie žmonių. Tik pastovėjo ant tos pakylos...Negi taip skuba ir neturi laisvo laiko, kad pereitų per žmones ir pasisveikintų – kaip kad Anglijos karalienė. Šiaip gražiai atrodė, bet ką ten iš toli pamatysi...“, – su nusivylimo gaidele balse kalbėjo moterys.

Svečiai iš saulėtosios Ispanijos Lietuvoje viešės iki rytojaus vakaro. Karališkosios poros vizite numatytas gėlių padėjimas Antakalnio kapinėse prie memorialo žuvusiems už Lietuvos laisvę, vizitas Vilniaus universitete ir susitikimas su studentais bei ispanų bendruomene, susitikimai su Seimo pirmininku bei premjeru.

Iš Lietuvos Ispanijos valdovai išvyks ketvirtadienį vakare.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min