Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ispanų ir lietuvių šiuolaikinio šokio atlikėjų spektaklis – vėl Kaune (video)

Šokio projektą „Atvirų akių panoramos“ pirmieji galės išvysti kauniečiai. Vėliau – kitų miestų žiūrovai.
Donato Stankevičiaus nuotr. / Šokio projektą „Atvirų akių panoramos“ pirmieji galės išvysti kauniečiai. Vėliau – kitų miestų žiūrovai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Antradienį Kauno kameriniame teatre kauniečiai galės išvysti iš mėnesio gastrolių Ispanijoje sugrįžusį spektaklį „Atvirų akių panoramos“.

Kauno šokio teatro „Aura“ ir ispanų teatrų „Manamtiales“ bei „Tranvia“ šokėjų sukurtą ir atliekamą pasirodymą įkvėpė dvi menininkų istorijos.

1929 m. ispanų poetas Federico Garcia Lorca iškeliavo į Niujorką. Miestas karščiausiame chaoso taške, finansinės ir socialinės krizės akivaizdoje. Kol bankininkai šokinėja per dangoraižių langus, tūkstančiai darbininkų ir jų šeimų eilėse laukia norėdami gauti lėkštę karštos sriubos.

Lietuvių poetas Jonas Mekas į Niujorką atvyko 4-to dešimtmečio pabaigoje, bėgdamas nuo karo, apėmusio senąjį kontinentą. Amerika tuo metu euforiškai švenčia pergalę kare, o augančią viduriniąją klasę apėmusi vartojimo manija.

Pasak projekto autorių, šis spektaklis – scenos kūrinys, kuriame susipina šiuolaikinis šokis, šiuolaikinis teatras, performanso žanras, gyvai atliekama ir elektroninė muzika, vokalas ir poezija.

Susidomėję šiomis istorijomis lietuvių ir ispanų šiuolaikinio šokio atstovai sukūrė bendrą projektą „Atvirų akių panoramos“, kuris Kaune debiutavo šiemet rugsėjį, per jubiliejinį Tarptautinį modernaus šokio festivalį.

Pasak projekto autorių, šis spektaklis – scenos kūrinys, kuriame susipina šiuolaikinis šokis, šiuolaikinis teatras, performanso žanras, gyvai atliekama ir elektroninė muzika, vokalas ir poezija. Įdomu tai, jog nors teatrų pavadinimai skelbiami – konkretūs žmonės, spektaklio kūrėjai, pageidauja išlikti anonimais. Jų teigimu, taip yra todėl, kad šiuolaikinė visuomenė ir taip pernelyg maitina savo didžiulį ego. Tad kartais siekiant tikslo pravartu tapti beveide minia – stipriai sugniaužtu kumščiu.

„Susidomėjimas spektakliu Kaune, 20-ojo tarptautinio modernaus šokio festivalio metu, buvo toks didelis, kad „Lituanicos“ fabriko salė nebetalpino tiek žiūrovų. Dalies spektaklį norinčių pamatyti žmonių teko, tiesiog, neįleisti. Dėl to nusprendėme Lietuvoje jį parodyti dar kartą. Tiesa, tik vienintelį – po šių gastrolių Kaune, Vilniuje, Varėnoje ir Alytuje spektaklio atlikėjai išsiskirstys“, – sakė Kauno šokio teatro „Aura“ koordinatorė Gintarė Masteikaitė. 

VIDEO: Panorama of opened eyes

Kaune spektaklis bus rodomas lapkričio 23 dieną, 19 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min