Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 29d. 19:04

Išpardavimų griebiasi ne visi

„Akropolio“ parduotuvės „Maxima“ apgultis, daug pirkėjų liko už durų, laimingieji tempia pirkinius.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / „Akropolio“ parduotuvėje „Maxima“ surengtas išpardavimas tapo tikra apgultimi.

Krizei smogus ir stambiesiems prekybos tinklams, jie vienas po kito ėmė organizuoti išpardavimo akcijas. Tačiau tokia idėja kol kas užsikrečia ne visi.

Pirmoji ir bene plačiausiai nuskambėjusi išpardavimo akcija vyko sostinės „Akropolyje“ esančioje parduotuvėje „Maxima“. Čia visoms  ne maisto prekėms buvo taikoma 40 proc. nuolaida. Patys „Maximos“ atstovai pripažino, kad parduotuvė po tokios akcijos buvo tarsi nusiaubta. Apie 7000 pirkėjų per naktį čia išleido apie 1,5 milijono litų. Paakinti tokių pardavimų „Maxima“ atstovai ėmė svarstyti, kad tokie išpardavimai gali būti surengti ir Kaune, kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Netrukus po to išpardavimas buvo surengtas ir „Europos“ prekybos centre. Čia buvo taikomos iki 40 proc. nuolaidos. Tiesa, apsipirkti galėjo tik lojalumo programos nariai, o greta išpardavimo buvo siūloma kultūrinė programa.

Sekmadienį šių prekybos centrų pavyzdžiu pasekė ir „Topo centras“. Tiesa, jo vadovai pirkėjų atžvilgiu elgėsi humaniškiau – 30 proc.  nuolaida visoms prekėms buvo taikoma ne naktį, o visą dieną.

Tokios prekybos centrų akcijos visiškai suprantamos turint omenyje faktą, kad daugybė lietuvių vyksta apsipirkti į Lenkiją. Nedžiugina ir ekonominė padėtis Lietuvoje – tyrimai rodo, kad mažmeninė prekyba sumažėjo beveik trečdaliu. Tačiau panašu, kad ne visi prekybininkai mano, jog masiniai išpardavimai yra geriausia išeitis iš krizės, ir panašių akcijų artimiausiu laiku organizuoti neketina. 

„Pas mus tokių masinių išpardavimų dar nebus. Organizuojame akcijas kai kurioms prekėms Velykų proga, išleidome prekių su nuolaida katalogą. Manome, kad pardavimas dar nėra taip smarkiai nukritęs, kad reikėtų masiškai viską išparduoti“, – sakė „Ogminos“ apskaitininkė Elena Lukšaitė.

„Elektromarkt“ tinklo parduotuvėse taip pat kol kas taikomos akcijos pavienėms elektrotechnikos prekėms. Įmonė artimiausių planų apie galimas akcijas komentuoti nepanoro.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min