Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 5d. 15:01

Įspėja mėgstančius pasivaikščioti: pakitusi Vilnios tėkmė ardo taką Pūčkoriuose

Vilnia ardo taką Pūčkoriuose
15min skaitytojos Dalios Z. nuotr. / Vilnia ardo taką Pūčkoriuose

Dėl griūvančios užtvankos pakitusi Vilnios tėkmė ardo pėsčiųjų taką Belmonte. Atkarpoje tarp užtvankos ir vadinamojo beždžioniukų tilto susiformavo įgriuva, teritorija aptverta STOP juostomis, kad čia niekas nevaikščiotų. Manoma, kad taką ardo upė. Tvarkymo darbai numatyti pavasarį.

Pasivaikščioti mėgstantys vilniečiai neretai renkasi Pūčkorių pėsčiųjų taką, kuris veda nuo Belmonto per Pūčkorius, juo einant pasigrožėti galima Vilnios tėkme, įspūdinga atodanga, vaizdingomis apylinkėmis. Tačiau vienoje vietoje šiuo metu tenka stabtelėti ir pasukti ne taku, o aplinkui.

Tarp Belmonto užtvankos ir kiek aukščiau esančio beždžioniukų tilto susiformavo įgriuva. Kaip 15min sakė Pavilnių ir Verkių regioninių parkų laikinoji direktorė Zenta Ražanauskienė, vietoje apsilankę ekspertai, kurie dirbo parkų direkcijos sudarytoje komisijoje, padarė išvadą, kad skardis virš upės yra dėl pasikeitusios Vilnios tėkmės. O upė kiek pakeitė savo vagą dėl to, kad atsirado problemų užtvankoje – vanduo veržiasi per joje atsivėrusią skylę.

„Šiuo metu situacija nagrinėjama kompleksiškai – kam priklausys užtvanka, kas ją tvarkys. Kol nebus sutvarkyta užtvanka, kol upė negrįš į savo vagą, mes negalime susitvarkyti savo tako. Bet sezono pradžioje tikrai viskas bus sutvarkyta“, – teigė Z.Ražanauskienė.

Atkarpa, kuria dabar negali naudotis lankytojai, nėra didelė, o ir pats takas prasideda nuo tiltelio pasukus į kairę pusę. Tačiau prieigose vaikštančiųjų irgi netrūksta, jie ateina nuo tilto virš užtvankos.

15min skaitytojos Dalios Z. nuotr./Vilnia ardo taką Pūčkoriuose
15min skaitytojos Dalios Z. nuotr./Vilnia ardo taką Pūčkoriuose

Užtvanka šiuo metu šeimininkų neturi. Vilniaus miesto savivaldybė sprendžia dėl jos ateities, tikimasi jau šią savaitę priimti sprendimus, kas ir kaip ją privalės tvarkyti.

Kaip 15min jau rašė, gruodžio viduryje į per skylę užtvankoje besiveržiantį vandenį atkreipė dėmesį čia apsilankę vilniečiai. 15min skaitytojas Andrius tada kėlė klausimą, ar nekyla grėsmė virš užtvankos vaikštantiems žmonėms.

Ne mažiau sunerimę buvo ir pramogų ir poilsio centro „Belmontas“ vadovai, kurie tikino apie galimus užtvankos pažeidimus pranešę aplinkosaugininkams ir Vilniaus savivaldybei. Esą, galbūt, žmonėms grėsmės tai ir nekelia, bet kaip bus su Vilnia plaukiančiomis lašišomis. Tiesa, aplinkosaugininkai tada tikino, kad ypatingų vandens lygio pokyčių nėra, todėl ir žuvims niekas negresia.

15min skaitytojos Dalios Z. nuotr./Vilnia ardo taką Pūčkoriuose
15min skaitytojos Dalios Z. nuotr./Vilnia ardo taką Pūčkoriuose

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min