TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išpuolis Generalinėje prokuratūroje skatina įvesti naują pastatų apsaugos tvarką

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Šiuo metu Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir jos specialistai dirba prie Vyriausybės nutarimo projekto, kuriuo siekiama įvesti sistemišką ir tikslų objekto apsaugos reglamentavimą, „Žinių radijui“ antradienį sakė Vidaus reikalų ministro patarėjas viešųjų ryšių klausimais Valdas Kaminskas. Pasak jo, tokie įvykiai kaip antradienio, kai nestabilios psichikos jaunas vyras bandė įsiveržti į Generalinę prokuratūrą ir užpuolė apsaugos darbuotoją, stiprina poreikį susisteminti pastatų apsaugą.


 „Daugiausiai dabar patys objektų valdytojai, savininkai, organizacijos, vykdančios savo veiklą, priima sprendimą, koks rizikos laipsnis, kurį jie gali patirti, ir kokios yra apsaugos priemonės, kurių jie galėtų imtis“, – problemą laidoje „Aktualioji valanda“ aiškino V. Kaminskas.
 
Pasak jo, pastatų objektų apsaugoje turi būti numatomi įvairūs rizikos veiksniai, įskaitant ir nestabilios psichikos asmenis, tačiau tokie asmenys nėra išskiriami ministerijos rengiamame projekte. „Čia kalbama apie tai, koks saugumo laipsnis turėtų būti priskiriamas skirtingoms objektų grupėms. Pagal tai tie objektai būtų priskirti tam tikrai rizikos ar saugumo kategorijai, o pagal tai jie turėtų gauti ir technines, fizines apsaugos priemones.“
 
Nutarimo projekte, V. Kaminsko teigimu, numatoma surašyti objektus,  kuriuos saugo VRM institucijos. „Iki šiol nebuvo tam tikros tvarkos, ką turėtų saugoti Vidaus reikalų ministerijoje esančios įstaigos. Kalbame apie policiją, viešojo saugumo tarnybą ir Valstybės sienos apsaugos tarnybą“, – aiškina V. Kaminskas.
 
Antras dalykas, pasak jo, yra nutarime apibrėžti keturi objektų saugumo lygiai. „Tai yra pirmas kartas, kai bandoma suformuoti sistemą, kai tą objektą eksploatuojanti organizacija kartą per trejus metus (poreikiui esant ir dažniau) būtų įpareigota atlikti rizikų analizę, įsivertinti, su kuriomis rizikos jų veiklos požiūriu yra susiduriama. Tada objektų savininkai, nusistatę reikalaujamo saugumo laipsnį, pagal tai turėtų sudarinėti apsaugos sutartis“, – nurodė V. Kaminskas.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

 

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Prokuratūra

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min